Ana Sayfa Siyaset Resmiye Canaltay partiyi bölmeye çalışanların karşısındayız dedi

Resmiye Canaltay partiyi bölmeye çalışanların karşısındayız dedi

Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa İlçe Başkanlığı ile İlçe Kadın Kolları Başkanlığı dün akşam Güney Mesarya UBP Kadın Kolları ile birlilkte bir dayanışma gecesi düzenledi.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2012 Cuma 18:50
Resmiye Canaltay partiyi bölmeye çalışanların karşısındayız dedi

Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa İlçe Başkanlığı ile İlçe Kadın Kolları Başkanlığı dün akşam Güney Mesarya UBP Kadın Kolları ile birlilkte bir dayanışma gecesi düzenledi.

 

Çok samimi bir atmosferde geçen dayanışma gecesine konuk olarak UBP Genel Başkan adayı Ahmet Kaşif de katıldı. UBP Gazimağusa İlçe Kadın Kolları Başkanı Resmiye Canaltay, gecede ilk konuşmayı yaptı ve “ UBP birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bir süreçten geçildiğine” dikkati çekti. Canaltay, “ UBP’li kadınların herzaman partinin iktidara gelmesi ve birlik-beraberliğin korunması için çalıştığını” söyledi. Resmiye Canaltay, “bu günlerdede partiyi bölmeye küçültmeye çalışanların karşısında duracaklarını” sözlerine ekledi. UBP Gazimağusa İlçe Başkanı Afet Özcafer de konuşmasında “ UBP’li kadınların çalışmalarına partiye katıldıktan sonra yakından şahit olduğunu ve büyük takdirle karşıladığını; Bu çalışmaların sonucunda 2009 milletvekilliği ve 2010 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde büyük başarılar elde edildiğini” belirtti. Özcafer, “ ülkenin sıkıntılarının aşılması için çaba gösterdiklerini, bu arada partinin sıkıntıya düşmemesi için de görev üstlendiklerini” kaydetti. Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı Ahmet Kaşif ise konuşmasında, “ kendilerinin partide bozulan kardeşlik, sevgi-saygı bağlarını sağlamak için görev istediklerini ancak karşılarında çok farklı bir anlayış bılduklarını” söyledi. “ Başbakan İrsen Küçük’ün bır kısım milletvekilini toplantıya çağrırken kendilerini dışlamasının ayrımcılık olduğunu” anlatan Kaşif, “ biz bütçede sorun çıkarmayacağımızı daha baştan söyledik ama bir gün izin isteyerek mahkemeye gitmeye kalkınca bizi partiden atmak istedi. Böyle bir anlayış olamaz.

 

Taban buna müsade etmez, etmemeli, demokrasi çalışmalı” dedi. Kaşif, “ ülkenin ve partinin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması gerektiğini, bunun için de iyi bir ekibe, sağlam bir vizyona sahip olunması ve çok çalışılması gerektiğini; Bunların yapılması halinde halkın yeniden UBP’ye yöneleceğine inandığını” kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık