Ana Sayfa Yurt RHA 211 plaka ile evine odun taşıdı, kim denetliyor dedirtti

RHA 211 plaka ile evine odun taşıdı, kim denetliyor dedirtti

Ülkece içinde bulunduğumuz ekonomik krizin de etkisiyle, birçok kişi geçim darlığıyla savaşıyorken; devletin imkanlarının pervasızca kullanılması, görenleri öfkelendiriyor. Bu öfkenin de yansıması, bazen sadece bir fotoğraf örneği.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2012 Pazartesi 22:31
RHA 211 plaka ile evine odun taşıdı, kim denetliyor dedirtti

Devletin Resmi Hizmet Araçları, RHA plakalı araçlar, özel işler için kullanılmaya devam ediliyor.

 

Tasarruf konuları görüşüldüğünde her zaman gözardı edilen "RHA plakalı araçlar", devletin denetim yetersizliğinden kullananlara bir şekilde rant sağlıyor.

 

Bunun örnekleri daha önce çok kez karşımıza çıkmıştır. Okula çocuklarını getirip götürenlerden tutun da, özel işleri için eşya taşımaya kadar bu araçların kullanıldığı basına da birçok kez malzeme olmuştur.

 

Buna rağmen, devlette bu araçları denetleyecek herhangi bir mekanizma oluşturulmaması veya gözardı edilecek kadar serbest bırakılması, görenlerin de tepkisine yol açıyor.

 

İşte bunun bir örneği daha...

 

Girne'den bize ulaşan bir vatandaşımız, bu yönde tepkisini dile getirerek bir an önce bu konuda yetkili kişilerin önlem almasını talep etti.

 

Vatandaşımız, söz konusu şikayetinde, RHA 211 plakalı araçla bir şahsın, müstakil bir eve odun taşıdığını iddia etti.

 

Ülkece içinde bulunduğumuz ekonomik krizin de etkisiyle, birçok kişi geçim darlığıyla savaşıyorken; devletin imkanlarının pervasızca kullanılması, görenleri öfkelendiriyor. Bu öfkenin de yansıması, bazen sadece bir fotoğraf karesi...

 

RHA plakalı araca yüklediği odunları boşaltırken görüntülendiğini farkeden bu kişiler, çareyi kaçmakta bulsalar da aracın orada olduğunu ve çoktan görüntülendiklerini hesaba katamadılar!

 

Gündem Kıbrıs

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık