Ana Sayfa Yurt Rum İtfaiye araçlarının üzerindeki amblemler örtüldü

Rum İtfaiye araçlarının üzerindeki amblemler örtüldü

Lefkoşa, 15 Aralık 12(T.a.k): Kktc İle Güney Kıbrıs İtfaiye Teşkilatlarına Ait Araçların, Ocak Ayında Ara Bölgede Yapılması Planlanan Ortak Tatbikatlar Çerçevesinde Dün Ara Bölgede Denetime Tabi Tutulduğu, Rum İtfaiye Araçlarının Üzerinde Bulunan "Kıbrıs Cumhuriyeti" Logosunun Örtüldüğü Belirtildi.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2012 Cumartesi 16:26
Rum İtfaiye araçlarının üzerindeki amblemler örtüldü

Fileleftheros gazetesi, KKTC ile Güney Kıbrıs'ın ortaklaşa gerçekleştirmeleri gündemde olan yangın söndürme tatbikatlarının dün ara bölgede yapılan Teknik Komite toplantısında ele alındığını, toplantı yerine giden Rum itfaiye birimine ait beş aracın üzerinde bulunan "Kıbrıs Cumhuriyeti" logosunun ise örtüldüğünü yazdı.


Gazete, bu durumun, Kıbrıs Türk tarafının böyle bir talebi olmadığı halde yapılması sebebiyle Rum itfaiyecilerin tepkisini çektiğini belirtirken, Kıbrıs Türk tarafının, tatbikatlarına arta bölgede yapılacak olması sebebiyle logoların kapatılmasına gerek olmadığını bildirmesine karşın Kıbrıs Rum tarafının bunda ısrar ettiğini vurguladı.


Habere göre Rum itfaiyeciler, KKTC itfaiye mensuplarının KKTC'nin amblemini ve adını taşıyan fosforlu yelek giydiğini iddia ettiler.


Gazete, dünkü teknik komite toplantısına katılan itfaiye araçlarının karşılıklı kontrolünün yapıldığını ve ortak tatbikatların Ocak ayı içerisinde gerçekleştirilmesi kararı verildiğini belirtti.


Habere göre Rum ve KKTC itfaiyelerinin yapacakları ilk tatbikatta, Rum itfaiyesi ara bölgedeki sembolik bir yangın için KKTC itfaiyesinden yardım talebinde bulunurken ikinci tatbikatta aynı yardım çağrısı KKTC itfaiyesinden gelecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık