Ana Sayfa Yurt Rum Meclisi maaş kısıtlamasını onayladı, halk meclise yürüdü

Rum Meclisi maaş kısıtlamasını onayladı, halk meclise yürüdü

Rum Meclisi, maaş kısıtlaması ve vergilerin artmasını içeren 23 memorandum yasasını onayladı.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2012 Cuma 08:07
Rum Meclisi maaş kısıtlamasını onayladı, halk meclise yürüdü

Rum Meclisi, Troyka ile varılan ilke anlaşması çerçevesinde önceki gün 23 memorandum yasasını onaylarken, Güney Kıbrıs’tan çeşitli kesimler Meclis binası önünde toplanarak protesto gösterilerinde bulundu, protestolar sırasında gerilimli anlar yaşandı, olaylar çıktı.


Fileleftheros gazetesi “Herkes İçin Ağır Bedel... 23 Yasa Tasarısında Ödeneklerin Kaldırılması, Yeni Vergiler, Maaşlarda Düşüşler” başlıklarıyla manşete çektiği haberinde, Rum Meclisinin, ekspres bir süreçle, herkesin hayatını etkileyecek memorandum önlemleri yapbozunu tamamlayarak, 23 yasa tasarısını onayladığını yazdı.


Ülkenin iflasa uğramamasının bedelinin, Kıbrıs koşullarında eşi benzeri görülmemiş, yeni bir gerçeklikle karşı karşıya kalacak olan binlerce çalışan, emekli, öğrenci, hassas gruplar ve işletmeler için ağır olduğunu kaydeden gazete haberinde, 3 yasa tasarısının da geçtiğimiz hafta oylamaya sunulup onaylandığını anımsattı.


Gazete iç sayfasında “Memorandum ya da İflas... 26 Memorandum Yasa Tasarısının Oylanması Hayatımızı En Kötüye Doğru Değiştiriyor” başlıklarıyla aktardığı haberinde, Rum Milletvekillerinin, iflas ya da ülkenin kurtarılması ikilemi içerisinde seri görüşmelerle, maaş kısıtlaması, ödeneklerin kesilmesi, kazançların ertelenmesi, vergi uygulamalarının bulunduğu yasa tasarılarını onayladığını yazdı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık