Ana Sayfa Siyaset Rum Meclisi'ni çevik kuvvet koruyacak

Rum Meclisi'ni çevik kuvvet koruyacak

Güney Kıbrıs’ta Troya ile yapılan ilke anlaşması çerçevesinde dün 3 memorandum yasasının daha onaylandığı, Rum eğitimcilerin protestolarına dün de devam ettiği haber verildi.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2012 Cuma 09:05
Rum Meclisi'ni çevik kuvvet koruyacak

ÜÇ MEMORANDUM YASASI

Politis gazetesine göre Rum Meclisi, önceki dün 23 memorandum yasasını oylayarak onaylamasının ardından, dün de bu yöndeki çalışmalarına devam etti ve oy birliğiyle üç memorandum yasasını daha kabul etti. Gazete buna göre onaylanan yasalarla şirketlerle ilgili yasada değişiklikler yapıldığını, vergi konularında idari işbirliği yapılması ve kamu borcuyla ilgili olduğunu yazdı.

 

ÖĞRETMENLER YİNE YOLLARDA

Simerini gazetesine göre OELMEK, OLTEK ve POED sendikalarında örgütlü öğretmenlerin, eğitim alanını yaralayacak yasa tasarılarının oylanmasını önleme amacıyla, önceki gün başlayan protestolarını sürdürerek, dün yine sokağa çıktı.

Meclis önünde toplanan protestocuların “eğitimden ellerinizi çekin, krizi zenginler sınıfı ödesin”, “memorandumunuz adaletsiz, krizi yine eğitime yükledi”, “aldatmalara son, eğitim için para verin”, “daha fazla işsiz gence hayır” pankartlar taşıdığını  kaydeden gazete, üç sendikanın başkanlarının Rum Meclis Başkanı Yannakis Omiru ile görüştüğünü yazdı.

 

CYTA PERSONELİ GREVİNİ ERTELEDİ

Politis gazetesi Rum Telekomünikasyon İdaresi (CYTA)’da çalışan, PASE ATİK, SEPATİK, ASEK  sendikaları üyelerinin, kurumlarının, konunun Rum Meclisi Maliye Komitesi’nde ele alınması öncesinde, Rum Hükümeti’ne yaklaşık 100 milyon Euro borç verme kararına karşı aldığı grev önlemlerini ertelediğini yazdı.

Habere göre sendikalar yaptığı açıklamada, grevlerini ertelediklerini, zira Maliye Komitesi’nin, emekli sandığı Yönetim Kurulu’ndan, konu Meclis’te görüşülene kadar yaklaşık 100 milyon Euro’luk borcun kasadan çıkarılmamasını isteyeceği belirtildi.

 

RUM MECLİSİ’NE ÇEVİK KUVVET

Fileleftheros gazetesi son günlerde Rum Meclisi önünde yapılan protestolar ve burada yaşanan olaylar nedeniyle Meclis’in güvenliğini Rum Polisi Çevik Kuvveti (MMAD)’ın sağlayacağını yazdı.

 

ORFANİDİS ŞİRKETİ ZORDA

Haravgi gazetesi ise “Orfanidis’e Alıcı-Yönetici Atandı... Hedef Düze Çıkma ve 8 Hafta İçerisinde Şirketin Satılması” başlıklarıyla verdiği haberinde, Orfanidis marketler zinciri müdürünün, dün, tedarikçilerden şirketin hayatta kalmasına ve alıcı bulmasına yardımcı olmalarını isteyerek, alıcı-yöneticinin atanması kararını açıkladığını kaydetti.

TAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"ŞEREF VE MUTLULUK GÜNÜ"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık