Ana Sayfa Siyaset Rum Tarım Bakanı: "Akıncı yalan söylüyor"

Rum Tarım Bakanı: "Akıncı yalan söylüyor"

Kıbrıs (güney) Enerji, Tarım ve İçişleri Bakanları, Kıbrıslı Türk lider Akıncı’ya, doğalgaz ihalesi, Hellim ve “Romanların evleri” konularında cevap verdi.

Giriş Tarihi: 29 Mart 2016 Salı 10:34
Rum Tarım Bakanı:

Kıbrıs (güney) Enerji, Tarım ve İçişleri Bakanları, Kıbrıslı Türk lider Akıncı’ya, doğalgaz ihalesi, Hellim ve “Romanların evleri” konularında cevap verdi.

1  KENDİ BÖLGEMİZDEYİZ… Kıbrıs Enerji Bakanı Yorgos Lakkotripis, Akıncı’nın doğalgaz ihalesiyle ilgili eleştirilerini kabul etmeyerek, “Uluslararası hukuk çerçevesinde kendi münhasır ekonomik bölgemizde çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

2  HELLİM KONUSUNDA “YALAN” SUÇLAMASI… Tarım Bakanı Nikos Kuyalis ise, Akıncı’yı Hellim konusunda “yalan söylemekle” suçladı. Kuyalis, “Biz Hellim’in tescili konusunda hiç zorluk çıkarmıyoruz” diye konuştu.

3  AİLE KANUNSUZ YAŞIYORDU… Kıbrıs (güney) İçişleri Bakanı Sokratis Hasikos Limasol’da bir “Roman” ailenin evlerinden atılmasına cevap verdi. Hasikos, “Söz konusu aile, yıllardır evlerinde kanunsuz olarak kalıyordu. Kanunlara karşı geldikleri için evlerinden çıkartıldılar” dedi

Kıbrıs Cumhuriyeti Enerji, Tarım ve İçişleri Bakanları, Kıbrıslı Türk lider, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’ya, doğalgaz ihalesi, Hellim ve Romanların evleri konularında cevap verdi.

Mustafa Akıncı, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs özel temsilcisi Espen Barth Eide ile görüşmesinde ‘Kıbrıslı Rumların doğu Akdeniz’de 3’üncü tur ihale sürecine başlamasından endişe duyduğunu, Rumların Hellim’in AB içinde ortak tescili konusunda zorluk çıkardığını’ belirtmiş, Limasol’da bir Roman ailenin de evlerinden çıkartılmasından şikâyetçi olmuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık