Ana Sayfa Yurt Rumlar İran uçuşlarını iptal ettiriyor

Rumlar İran uçuşlarını iptal ettiriyor

Atlasjet Havayolu şirketinin KKTC ile İran arasında düzenlediği direkt uçuşların, Güney Kıbrısın girişimleriyle son bulacağı iddia edildi.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2012 Cuma 18:33
Rumlar İran uçuşlarını iptal ettiriyor

Atlasjet Havayolu şirketinin KKTC ile İran arasında düzenlediği direkt uçuşların, Güney Kıbrıs'ın girişimleriyle son bulacağı iddia edildi.

 

Rum Politis gazetesi "İran'la Diplomasi – 'Atlasjet'in' Ercan-Tahran Direkt Uçuşu Kesiliyor" başlıkları altında verdiği haberde, Atlasjet şirketinin 7 Kasım'dan itibaren Ercan-Tahran direkt uçuşlarını sonlandıracağını iddia etti.

 

Gazete, daha önce internet sayfasından İran'a direkt uçuşlar gösteren şirketin sitesinde 7 Kasım sonrasında uçuşun gözükmediği, uçuşun Ercan-İstanbul-Tahran şeklinde yer aldığını öne sürdü.

 

Rum hükümetinin söz konusu uçuşun yapıldığını öğrenir öğrenmez İran'a yönelik diplomatik girişim başlattığını ve İran'ın Lefkoşa Büyükelçisi'nden "böyle bir uçuşun gerçekleştirilmediği" cevabını aldığını belirten gazete, ancak İran'ın bu cevabına karşın daha sonra KKTC'nin Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'na gözlemci olarak katılmasına koyduğu vetoyu kaldırdığını hatırlattı.

 

Haberde, Atlasjet'in söz konusu uçuşlara ilişkin tutumunu değiştirmesinin nedeninin IATA ve ICAO gibi uluslararası havacılık örgütlerinin baskıları olabileceği de öne sürüldü.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık