Ana Sayfa Yurt Rumlar kredi kartını KKTC'de kullanmıyor

Rumlar kredi kartını KKTC'de kullanmıyor

Bu yılın ilk 11 ayında Rumların Türkiye ve KKTC’de kredi kartı ile yaptıkları harcamaların tutarı sadece 9,4 milyon Euro.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2012 Pazar 14:14
Rumlar kredi kartını KKTC'de kullanmıyor

Rumlar, kredi kartı harcamalarının çok cılız bir miktarını KKTC ve Türkiye’de yapıyor. Rum basınında dün yer alan bir haberde, Rumların 2012 yılında, yurt içi ve yurt dışında kredi kartlarıyla yaptıkları harcamaların miktarlarına yer verildi. “JCC” şirketinin yayımladığı verilere dayanarak, Kıbrıslı Rumların 2012 yılının 11 ayında, kredi kartlarıyla toplam 3 milyar 300 milyon Euro harcama yaptıklarını yazan Fileleftheros, bu miktarın 2 milyar Euro’sunun Rum tarafında, 1 milyar 300 milyon Euro’sunun da yurt dışında harcandığını kaydetti.

 

Geçen yıla oranla, Rumların hem yurt içi, hem de yurt dışındaki kredi kartı kullanımında bu yıl artış gözlemlendiğini yazan gazete, Rumların 2012 yılının 11 ayında, KKTC ve Türkiye’de ise kredi kartlarıyla toplam 9,4 milyon Euro harcadıklarını belirtti. Rumların 11 ay içerisinde KKTC ve Antalya’da kredi kartlarıyla 4,7 milyon Euro harcadıklarını kaydeden gazete, bu rakamın 1,6 milyon Euro’sunun otel konaklamalarıyla alakalı olduğunu ifade etti.

 

Rumların aynı dönem içerisinde, Türkiye’de ise toplam 4,7 milyon Euro harcadıklarının görüldüğünü ifade eden gazete, bu rakamın 1,4 milyon Euro’sunun uçak biletlerine, 1,1 milyon Euro’sunun da otel konaklamalarına harcandığını ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık