Ana Sayfa Yurt Ruşen Ertosun 150 bin TL'sini kurtardı

Ruşen Ertosun 150 bin TL'sini kurtardı

Ruşen Ertosun’un Alsancak’taki evinden eylül ayında çalınan paraların bir kısmı otel odasında bulundu.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2012 Cuma 09:19
Ruşen Ertosun 150 bin TL'sini kurtardı

Elmas TOKAY


Alsancak’ta 8-9 Eyül 2012 tarihleri arasında Ruşen Ertosun’un evinden çalınan 80 bin İngiliz Sterlini, 23 bin TL ve 3 bin Euro’nun büyük bir kısmı, Girne Polis Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı geniş çaplı soruşturma sonrasında Lapta’daki bir otel odasında bulundu. Paraların bulunmasının ardından da meseleyle ilgili tutuklu bulunan Ömür Ersoylu ve Arzu Diner suçlarını itiraf etti.


Kısa bir süre önce şüpheli oldukları gerekçesiyle tutuklanan Ömür Ersoylu ve Arzu Diner’in, tutuklanmadan önce kaldığını tespit ettiği otel odasında arama yapan polis ekipleri, 150 bin TL ve çalınan parayla satın alındığı tahmin edilen bir adet LCD televizyon, 2 adet laptop, 3 adet cep telefonu, 2 adet fotoğraf makinesi bularak emare olarak aldı.


Emare olarak bulunan 150 bin TL ve çalınan parayla alındığı tahmin edilen elektronik eşyalar dün Girne Polis Müdürlüğü’nde basına gösterildi.Kızıltuğ: Suçlarını kabul ettiler

 

Girne Polis Müdürlüğü’nde tahkikat amiri olarak görev yapan Müfettiş Tarkan Kızıltuğ, basın mensuplarına, tahkikatla ilgili bilgi verdi. Kızıltuğ,  Alsancak’ta 8-9 Eyül 2012 tarihleri arasında Ruşen Ertosun’un evinden 80 bin İngiliz Sterlini, 23 bin Türk Lirası ve 3 bin Euro paranın çalınmasıyla ilgili soruşturmanın uzun süredir devam ettiğini belirtti.


Yapılan geniş çaplı soruşturmanın ardından, Ömür Ersoylu ve Arzu Diner isimli kişinin şüpheli olarak gözaltına alındığını kaydeden Kızıltuğ, iki kişinin tutuklanmadan önce kaldıkları otel odasında önceki akşam yaptıkları aramada 150 bin nakit Türk Lirası ve çalınan parayla alındığı tahmin edilen birçok elektronik eşya bularak emare aldıklarını belirtti.


Bulunan emarelerin ardından iki zanlının da suçlarını kabul ettiğini ve birer gönüllü ifade verdiği kaydeden Müfettiş Kızıltuğ, iki zanlının önceki gün mahkemeye çıktığını ve takikat amaçlı 5 gün tutukluluklarının uzatıldığını hatırlattı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık