Ana Sayfa Dünya Rusya açıklama yaptı suriye ulusal diyalog kongresini ertelediğini duyurdu

Rusya açıklama yaptı suriye ulusal diyalog kongresini ertelediğini duyurdu

Rus Ria haber ajansının haberine göre, Soçi kentinde yapılması planlanan Suriye Ulusal Diyalog Kongresi Şubat ayına kadar ertelendi.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2017 Pazartesi 17:35
Rusya açıklama yaptı suriye ulusal diyalog kongresini ertelediğini duyurdu

 

    Suriye Ulusal Diyalog Kongresi ertelendi Rus Ria haber ajansının haberine göre, Soçi kentinde yapılması planlanan Suriye Ulusal Diyalog Kongresi Şubat ayına kadar ertelendi.

Rus Ria haber ajansının haberine göre, Soçi kentinde yapılması planlanan Suriye Ulusal Diyalog Kongresi Şubat ayına kadar ertelendi.

Türkiye, PYD'nin Soçi'de düzenlenecek Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'ne katılmasına karşı çıkıyor. 

 

Çarşamba günü Soçi'de İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile birlikte Suriye'nin geleceğini ele alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD'nin kongreye katılmasına karşı çıktığını bir kez daha belirtmişti.

Erdoğan, "Ulusal Suriye kongresi için çalışacağız. 2254 sayılı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Kararında tanımlandığı üzere, Suriye halkının öncülüğünde ve sahipliğinde yürütülecek kapsayıcı, özgür, adil ve şeffaf bir siyasi sürecin hayata geçirilmesine yardımcı olmak husunda görüş birliğine varmış bulunuyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık