×
Kıbrıs
RUSYA FEDERASYONU BÜYÜKELÇİSİ, CTP’Yİ ZİYARET ETTİ
Rusya Federasyonu Büyükelçisi Stanislav Osadchiy ve Büyükelçilik İkinci Sekreteri Ildar Nasibullin, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Merkezi’ni ziyaret ederek Genel Başkan Tufan Erhürman, Dış İlişkiler Sekreteri Fikri Toros ve MYK Üyesi Muhittin Tolga Özsağlam ile görüştü.
30 Ekim 2019 Çarşamba 20:22

CTP’den yapılan açıklamaya göre görüşmede, Kıbrıs sorunu, 25 Kasım’da Berlin’de gerçekleşecek üçlü görüşme ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler ele alındı.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman görüşmede yaptığı konuşmada, 25 Kasım’da Berlin’de gerçekleşecek toplantı öncesinde BM Güvenlik Konseyi Daimi Üyesi Rusya Federasyonu’nun Büyükelçisi’ni konuk etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Erhürman, Berlin’de BM Genel Sekreteri Guterres’in, Crans - Montana sonrasında yaptığı açıklamalarda vurguladığı; sonuç odaklı, ucu açık olmayan ve geçmiş yakınlaşmaların kabulüne dayanan müzakere yöntemi ve BM Güvenlik Konseyi kararlarında yer alan siyasi eşitlik gibi temel parametrelere ilişkin kararlı bir duruş sergilemesi durumunda, kapsamlı çözüm konusunda ileriye doğru adım atılabileceğini, BM Güvenlik Konseyi üyelerinin Genel Sekreter’i bu konuda desteklemelerinin önemli olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı