Ana Sayfa Dünya Rusya havadan daeş'li militanların bulunduğu bölgeyi görüntüledi

Rusya havadan daeş'li militanların bulunduğu bölgeyi görüntüledi

Rusya Savunma Bakanlığı, DAEŞ militanlarının Deyrizor'un kuzeyinde konuşlandığı bölgelerin havadan çekilmiş fotoğraflarını yayınladı.Ruslar ABD'nin oyununu ifşa etti.

Giriş Tarihi: 25 Eylül 2017 Pazartesi 10:38
Rusya havadan daeş'li militanların bulunduğu bölgeyi görüntüledi
Ruslar, ABD'nin oyununu ifşa etti

Rusya Savunma Bakanlığı, DAEŞ militanlarının Deyrizor’un kuzeyinde konuşlandığı bölgelerin havadan çekilmiş fotoğraflarını yayınladı.

Ruslar, ABD'nin oyununu ifşa etti

Rusya Savunma Bakanlığı, DAEŞ militanlarının Deyrizor'un kuzeyinde konuşlandığı bölgelerin havadan çekilmiş fotoğraflarını yayınladı. Fotoğraflarda ABD özel birliklerinin kullandığı Hummer marka zırhlı araçları net bir şekilde görülüyor.


Rus haber ajansı Sputnik'in aktardığına göre Rusya Savunma BakanlığıFacebook sayfasından, DAEŞ militanlarının Deyrizor'un kuzeyinde konuşlandığı bölgelerin havadan çekilen fotoğraflarını paylaştı. Paylaşımda, PKK terör örgütünün Suriye uzantısı YPG'nin omurgasını oluşturduğu ve ABD destekli Demokratik Suriye Güçleri (DSG) birliklerinin Fırat nehrinin sol kıyısı üzerinden DAEŞ mevzilerinden herhangi bir engelle karşılaşmadan Deyrizor'a doğru ilerlediği aktarıldı.Bakanlığın açıklamasında, '8-12 Eylül 2017 döneminde havadan çekilen fotoğraflarla DAEŞ birliklerinin mevzilendiği bölgelerde ABD özel kuvvetlerinin kullandığı çok sayıda Hummer zırhlı araçları tespit edildi' ifadelerine yer verildi.
Açıklamada ayrıca fotoğraflarda ABD özel kuvvetlerinin daha önce DAEŞ militanlarının bulunduğu bölgelere konuşlandığının net olarak görüldüğü, bu mevzilerin etraflarında çatışmaların veya koalisyonun hava saldırısının yapıldığına dair herhangi bir ize rastlanmadığı kaydedildi: 'ABD kuvvetlerinin dayanak noktalarının DAEŞ'in şu anda mevzilendiği bölgelerde bulunuyor olmasına rağmen söz konusu noktaların korunduğuna dair herhangi bir emare yok. Bu durum, orada bulunan tüm ABD askerlerinin teröristlerin kontrolündeki bölgelerde kendilerini tamamen güvende hissettiklerini gösteriyor.'

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

ESED. İSRAİL SINIRINA İLERLİYOR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık