Ana Sayfa Gündem SAĞLIĞA'DA ZAM!

SAĞLIĞA'DA ZAM!

Akaryakıt ve elektriğin yanı sıra birçok gıda ürününe yapılan zamlar gündeme otururken, bir zam haberi de sağlıktan geldi.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2018 Cuma 13:09
SAĞLIĞA'DA ZAM!

Hekim vizite ücretlerine yapılan zam ile ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan Tabipler Birliği Başkanı Kenan Arifoğlu, önceki hükümet döneminde Sağlık Bakanlığı’na vizite ücretlerinin artırılması yönünde olan taleplerinin şimdi dikkate alındığını belirterek, söz konusu artışın Bakanlar Kurulu kararı ile onaylandığını söyledi.

“ASGARİ 120 TL, AZAMİ 225 TL”

Asgari ve azami hekim vizite ücretlerinin Bakanlar Kurulu kararı ile yeninden düzenlendiğini ve alınan karar göre 80 TL olan asgari vizite ücretinin 120 TL, 150 TL olan azami vizite ücretinin ise 225 TL olduğunu belirterek şöyle konuştu:  

“Vizite ücretlerinin artırılması keyfi bir uygulama değil. Daha önceki hükümet döneminde Tabipler Birliği’nin Sağlık Bakanlığı’na vizite ücretlerinin artırılmasıyla ilgili talebi olmuştu. Vizite ücretlerinin artırılması için Tabipler Birliği öncelikle Sağlık Bakanlığı’na talepte bulunur, Sağlık Bakanlığı ise Bakanlar Kurulu’nda konuyu gündeme getirir. Geçen hükümet döneminde yapmış olduğumuz talep şimdiki hükümet döneminde gündeme gelerek Bakanlar Kurulu kararı ile onaylandı. Yani asgari 40 TL, azami 75 TL olan vizite ücreti kat sayısı 2’den 3’e çıkarılarak yeniden düzenlendi. Bu durumda 80 TL olan azami vizite ücreti 120 TL’ye, 150 TL olan azami vizite ücreti ise 225 TL’ye yükseldi. Bu ücretlerin altında veya üzerinde bir ücret belirlemek suç sayılır. Böyle bir durumla karşılaşılması durumunda şikayet edilmesi gerekir”

(.POSTASI)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

BAYRAKLARIMIZ NEDEN KALDIRILDI !

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık