Ana Sayfa Gündem "ŞAHALİ SÖZÜNÜ TUTMADI"

"ŞAHALİ SÖZÜNÜ TUTMADI"

Alsancak sakinlerinden, balıkçı Münir Haşimoğlu, yaşadığı felaket sonrasında hükümetin kendine verdiği sözü tutmadığını söyledi

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2018 Pazartesi 08:22

Alsancak sakinlerinden, balıkçı Münir Haşimoğlu, yaşadığı felaket sonrasında hükümetin kendine verdiği sözü tutmadığını söyledi. Balıkçı Münir Haşimoğlu Star Kıbrıs’a dert yandı ve şöyle dedi:


"BORÇLA TEKNE ALDIM"
"Lapta Balıkçı Barınağı’nda demirli haldeyken yaşanılan doğa afeti sonrasında batan teknem için çıkan zarar ziyan 36 bin lirayı geçmişti. Yaptığım başvuru da bana zamanla 15 bin lira yardım yapıldı ama verilen söz 36 bin liraydı. Geri kalan para bana verilmedi oysa Tarım Bakanı Sayın Şahali bana söz vermişti, bu paranın ödenmesi konusunda. Ama sözlerini tutmadılar, ben borçlanarak bir tekne aldım ancak olması gereken teknik donanımlarını daha tamamlayamadım."
Balığa bile çıkamadığını söyleyen kaptan Haşimoğlu, yeni ağ alacak durumu olmadığı için eski ağları onardığını belirtti.


"ÖLÜM ORUCUNA BAŞLAYACAĞIM"
Balıkçıların durumunun içler acısı olduğunu söyleyen Haşimoğlu, hükümetin teşvikleri de vermediğini, akaryakıta yapılan zamlarla tekneye artık yakıtı zor aldıklarını ifade etti ve bakanlığın kendisine söz verdiği yardımı yerine getirmezse bakanlığın önüne giderek ölüm orucuna başlayacağını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

RAFET EL ROMAN CLİP ÇALIŞMALARINI LES AMBASSADEURS OTEL’DE YÜRÜTÜYOR (VİDEO GÖRÜNTÜ)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık