Ana Sayfa Yurt Sahketarlıkla apartman dairesi kiralamaktan usanmadı

Sahketarlıkla apartman dairesi kiralamaktan usanmadı

Başkasına ait apartman dairesini sahtekarlıkla kiralamak suçundan tutuklanan Ulukurt, yine aynı suçu işledi.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 08:17
Sahketarlıkla apartman dairesi kiralamaktan usanmadı

Elmas TOKAY

 

Girne’de Metin Ulukurt adlı kişi, başkasına ait apartman dairesini kendisininmiş gibi gösterip, öğrencilere kiralayınca sahtekarlıkla para temin ettiği suçlamasıyla tutuklandı. Ulukurt’un kısa bir süre önce yine aynı suçtan tutuklandığı ve teminatla serbest kaldığı öğrenildi.


Dün, Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Melek Esendağlı’nın huzurunda görüşülen davada, iddia makamı adına hazır bulunan Savcı Egemen Metay, meselenin tahkikat memuru Halil Acaroğlu’nun mahkemeye tanık olarak dinletti.


Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Acaroğlu, zanlı Metin Ulukurt’un “Sahtekarlıkla para temini” suçundan methaldar olduğunu kaydetti. Metin Ulukurt isimli zanlının başka bir kişiye ait apartman dairesini, 3 bin İngiliz Sterlini karşılığında 3 öğrenciye 6 aylığına kiraladığını söyledi. Meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis memuru Acaroğlu, bu aşamada zanlının davalarında hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Yine teminatla serbest kaldı


Polis memurunun şahadetinin ardından söz alan Savcı Egemen bu aşamada zanlı Ulukurt’un yurt dışına çıkışının yasaklanıp seyahat belgelerinin polise teslimi karşılığında davaları görüşülünceye kadar serbest kalmasına itirazları olmayacağını belirtti.


Polis memurunun şahadetini ve iddia makamının talebini dikkate alan Yargıç Melek Esendağlı, istenen teminat emrini verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık