Ana Sayfa Dünya Sahte Gazeteci emlakçılık bile yapmış

Sahte Gazeteci emlakçılık bile yapmış

Dikduruştan Dolandırıcılık İddiası İşadamlarını yalan haber yapmakla tehdit edip para koparmaya çalışan, yalan haber fenomeni olarak bilinen Aydın Akkurt, kızı Ziba Akkurt birlikte koalisyon oluşturarak dolandırıcılıkta sınır tanımıyor.

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2018 Pazar 21:13
Sahte Gazeteci emlakçılık bile yapmış

Dikduruştan Dolandırıcılık İddiası İşadamlarını yalan haber yapmakla tehdit edip para koparmaya çalışan, yalan haber fenomeni olarak bilinen Aydın Akkurt, kızı Ziba Akkurt birlikte koalisyon oluşturarak dolandırıcılıkta sınır tanımıyor.

 

Dikduruştan Dolandırıcılık İddiası DİKDURUŞ isimli internet gazetesinde yayınlanan haber ülkede şok yarattı. Çok ciddi bir dolandırıcılık iddiasını yayınlayan DİKDURUŞ internet gazetesinin haberini yorumsuz olarak veriyoruz .

Belge sahteciliği nedeniyle hakkında poliste suç duyurusu bulunulan, yalan ve gerçek dışı haberler yapacağını söyleyerek işadamlarını tehdit ederek para koparmaya çalışan sözde gazeteci Aydın Akkurt, son günlerde emlakçılık sektörüne soyunurken, diğer yandan ortak çalıştığı kızı Ziba Akkurt ile birlikte YÖDAK’ın içine kadar sızarak aldığı üniversite izinlerini işadamlarına satarak karşılığında yüklü miktarda para alıyor.

Sonunda sahte emlakçı da oldu İnsanları dolandırmanın bir başka yolunu emlak sektörüne soyunmakta bulan Aydın Akkurt’un sahte emlakçılık yaptığı, bu şekilde insanları dolandırdığı belirtiliyor. Akkurt’a kim dur diyecek? Öte yandan, milliyetçilik adı altında iş adamlarına şantaj yapan Aydın Akkurt, YÖDAK’a kadar sızdı. Akkurt’un, kızı Ziba Akkurt ile birlikte ortak çalışarak üniversite izni aldığı, sonra da bu izinleri sattığı ortaya çıktı.

Akkurt’un YÖDAK’ın avukatı olan kızı üç üniversite izni aldığı ve bunlardan bir tanesini 300 bin TL’ye Akdeniz Karpaz’a sattığı belirtiliyor. Bunun dışında aldığı diğer üniversite izinlerini de satmak için pazarlıklar yaptığı öğrenilen Akkurt’un yeni üniversite izinleri için başvuruda bulunduğu da ortaya çıktı. Akkurt, belge sahteciliği suçundan yargılanacak Bu arada,  Aydın Akkurt, Volkan Gazetesi’nde yalan haberleriyle toplumu huzursuz etmeyi sürdürüyor.

Akkurt, sahibi olduğunu iddia ettiği Volkan Gazetesi’nin hisselerinin kendisinde olduğunu iddia ederek, bir süre boyunca işadamı Ziya Emir’i de kandırarak gazetenin yayınını sürdürdü. Ancak, Volkan Gazetesi’nin gerçek sahibi Macit Yusuf’un yurt dışından yaptığı açıklama ile gerçekler su yüzüne çıktı. Macit Yusuf, Akkurt’un asılsız iddia ve hakaretleri nedeniyle yargılanması için avukatlarına vekaletname verdi. Akkurt hakkında belge sahteciliği suçundan yargılanması için Lefkoşa Polis müdürlüğüne şikayet ve suç duyurusunda bulunulduğu, Akkurt için her an tutuklama emri çıkabileceği belirtiliyor.

Kaynak: Dikduruş

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık