Ana Sayfa Dünya Sahte tarihi eserciler iş başında yakalandılar.

Sahte tarihi eserciler iş başında yakalandılar.

H.A. ile H.K. Adana'dan Amasya'ya gelip merkeze bağlı Abacı köyü Balana mezrasına giderek gece bir evin bahçesini kazıp sahte Meryem Ana heykelciğini toprağa gömdü.

Giriş Tarihi: 11 Temmuz 2017 Salı 17:20
Sahte tarihi eserciler iş başında yakalandılar.
Önceden Gömdükleri Meryem Ana Heykelciğini Gerçek Diye Yutturmaya Çalıştılar Amasya'da, köydeki bir evin bahçesine önceden sahte Meryem Ana heykelciği gömüp çıkardıktan sonra 1 milyon 900 bin dolara satma bahanesiyle köylüleri dolandırmaya çalışan iki kişi yakalandı. Önceden Gömdükleri Meryem Ana Heykelciğini Gerçek Diye Yutturmaya Çalıştılar  

Amasya'da, köydeki bir evin bahçesine önceden sahte Meryem Ana heykelciği gömüp çıkardıktan sonra 1 milyon 900 bin dolara satma bahanesiyle köylüleri dolandırmaya çalışan iki kişinin oyununu Amasya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri bozdu.

ÖNCEDEN GÖMDÜKLERİ MERYEM ANA HEYKELİNİ, GERÇEK DİYE YUTTURMAK İSTEDİLER

H.A. ile H.K. Adana'dan Amasya'ya gelip merkeze bağlı Abacı köyü Balana mezrasına giderek gece bir evin bahçesini kazıp sahte Meryem Ana heykelciğini toprağa gömdü. Daha sonra tekrar geldikleri köyde yaşayan İ.Ç. ve K.Y.'yi Ermenilerden kalma değerli eserlerin yerini bildiklerini belirtip başladıkları kazı sonucu önceden gömdükleri heykelciği yeni bulunmuş gibi ikna eden H.A. ile H.K., Kıbrıs'ta yaşayan bir alıcıyla irtibata geçtiklerini iddia ederek 1 milyon 900 bin dolara satmak için yapacakları 40 bin liralık masrafın yarısını istedi.

 

BENZER SUÇ KAYITLARI BULUNAN ŞÜPHELİLER HAKKINDA İŞLEM BAŞLATILDI

İhbar alan Amasya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği operasyonda sahte Meryem Anaheykelciliği ile birer kazma ve kürek ele geçirildi. Benzer suç kayıtları bulunan iki şüpheli hakkında 'izinsiz kazı yapmak ve dolandırıcılık' suçundan Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından işlem başlatıldığı bildirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık