Ana Sayfa Dünya ŞAİRLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

ŞAİRLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

Türkiye Şair Ozan ve Yazarlar kültür Derneği Genel Merkezinin Bursa İlinin Gemlik İlçesinde Celal Bayar Anadolu Lisesi Konferans salonunda uyguladığı ödül töreni çok muhteşemdi.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2017 Pazartesi 23:52
ŞAİRLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

ŞAİRLER ÖDÜLLERİNİ ALDI Türkiye Şair Ozan ve Yazarlar kültür Derneği Genel Merkezinin Bursa İlinin Gemlik İlçesinde Celal Bayar Anadolu Lisesi Konferans salonunda uyguladığı ödül töreni çok muhteşemdi.

Gemlik Kaymakamı Sayın Gürbüz Karakuş, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ali Ülger, İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Mehmet Duran, İlçe Emniyet Müdürü sayın Abdulkadir Yüce ve İlçe Jandarma Komutanı sayın Binbaşı Mehmet Barış Bozkurt beylerin protokolde yer aldığı ödül törenine şairlerin dışında halkında katılımı ayrı bir renk kattı.

Derneğin Onursal Genel Başkanı sıfatımla benim öncülüğümde ve Bursa İl ve ilçeleri Baş temsilcisi Şair Gülderen Düvencinin sunuculuğunda ve gemlikli şair yıldıray gölcük’ün organizatörlüğünde gerçekleştirilen tören çok anlamlı idi. Birinci gelen eser ile diğer eser sahiplerinin ödülleri İlçe Kaymakamı sayın Gürbüz Karakuş ve diğer ödüller, bürokratlar tarafından verildi. Edebiyat/Kültür ve Sanata ait İlçe Kaymakamının konuşması büyük alkış aldı. Yarışmaya katılan 150 eser arasından 22 eser dereceye girerek, yazarlarına ödül kazandırdı.

ÖDÜL ALAN ESER SAHİPLERİ : TÜRKİYE BİRİNCİSİ Artvin ilinin Arhavi ilçesinden katılan Galip Kurdoğlu Türkiye Birincilik ödülünü aldı. TÜRKİYE İKİNCİSİ Balıkesir ilinden katılan Öz Ali Yılmaz Türkiye İkincilik ödülünü aldı, TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLERİ Rize ilinden katılan Betül Kasapoğlu ile aynı puanı alan ve İstanbul ilinin Kadıköy ilçesinden katılan Dr.İbrahim Necati Günay Türkiye üçüncülük ödüllerini aldılar.

MANSİYON ÖDÜLÜ ALANLAR; Elazığ ilinden katılan Mevlüt Işıldak, İstanbuldan katılan Mehmet Necat Kansu,Bursa ilinden katılan Müjgân Özgürel, Kayseri ilinden katılan Ayşe Zeynep Şahin, İzmir ilinden katılan Güler Topçu, Malatya ilinden katılan Günvar Korkmaz, Denizli ilinin Acıpayam ilçesinden katılan Ergün Sevinç, Bursa ilinin Gemlik ilçesinden katılan Yıldıray Gölcük, Bursa ilinden katılan Gülderen Düvenci, Ankara ilinden katılan Meral Otan Mansiyon ödülü aldılar. TAKDİRNAME ÖDÜLÜ ALANLAR;

Çanakkale ilinden katılan Orhan Oyanık, İstanbul ilinin Zeytinburnu ilçesinden katılan Fatma Tunalıer Ergen,Bursa ilinin Gemlik ilçesinden katılan Göknil Zeynep Adatepe, İzmir ilinden katılan Mehmet Ali Karagöz Takdirname ödülü aldılar.

TEŞEKKÜRNAME ALANLAR; Bursa ilinden katılan Tülay Domaniç, Bingöl ilinden katılan Şaziye Çelikler, Bursa ilinin Gemlik ilçesinden katılan Hüseyin Selçuk ile Rana Irmak Atlı teşekkürname ödülü aldılar. ONUR BELGESİ ALAN: 2017 yılı içinde, makamında uğradığı silahlı saldırı sonucunda hakkın rahmetine kavuşan ve Gemlik Belediye Meclis Üyesi sayın Av.Özgür Aksoy’un anısına, Onursal Genel Başkan Hasan Azkıran tarafından düzenlenen ONUR BELGESİ,sevgili Annesi emekli Öğretmenlerimizden sayın Gülay Aksoy hanımefendiye Sayın Kaymakam Gürbüz Karakuş tarafından sunuldu ve o an, katılımcılar tarafından çok duygusallık yaşandı. Derneğin Onursal Genel Başkanı olarak Değerli Gülay Aksoy hanım efendiye başsağlığı diliyor, katılımcı gönül dostlarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyor ve bizi yalnız bırakmayan değerli halkımıza teşekkür ediyorum. NOT; Törene katılamayan ödül alanların ödülleri kargo ile kendilerine ödemeli olarak gönderilecektir. Saygılarımla. Hasan Azkıran

HABER İSMAİL SAĞLAM/KIBRIS HABER/TÜRKİYE

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

GEMİDE BEKLEYEN MÜLTECİLER FRANSA'YA YÖNELDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık