Ana Sayfa Yurt Şaka zannettim

Şaka zannettim

Merkan Karalım, aracının kimliği belirsiz kişilerce kundaklanmasına anlam veremediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2013 Cumartesi 15:13
Şaka zannettim

Emine UYSAL

 

Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde önceki akşam Armanlar Şirketi’nin park yerinde araçları kasten yakılan Ali Özdülger ve Merkan Karalım, kimseyle husumetleri olmadığını ve tehdit almadıklarını açıkladı.


Auto Wizards Garage’ın işletmecisi Merkan Karalım, kendisine olay bildirildiğinde ilk önce şaka yapılıyor zannettiğini belirtti. Karalım, aracının kazalı olduğunu, tamir edileceği güne kadar güneşte kalmaması için Armanlar şirketinin park yerinde, ağacın altına park ettiğini söyledi.


Karalım, “Herhangi birinden tehdit almadım. Aracımı eylülde düğün arabası yapacaktım. İki araca da benzin döküldü ve motor bölümleri tamamen yandı. Böyle bir olayın yaşanmasını beklemiyordum” dedi.


Ali Özdülger Gümrükleme Şirketleri’nin Direktörü Ali Özdülger ise, kundaklama olayıyla ilgili bağlantıları olmadığına işaret ederek, “Park yerinde başka aracım da vardı. Bize karşı bir saldırı olsa, diğer araçlarım da kundaklanırdı. Olay gecesi park yerinde bir aracım daha vardı” diye konuştu.

 

Soruşturma genişletildi


Armanlar şirketinin park yerindeki iki ayrı şirkete ait aracın yanmasıyla ilgili Lefkoşa Polis Müdürlüğü geniş çaplı soruşturma başlattı.


Polis, yan yana park halinde bulunan Ali Özdülger’e ait JZ 013 ve Merkan Karalım’a ait EY 190 plakalı araçlara yanıcı maddenin ayrı ayrı dökülerek ateşe verildiğini tespit etti. Motor bölümlerine benzin dökülen araçlar kullanılamaz hale geldi.


Kundaklama nedeniyle çıkan yangında alevlerin Osman Arıkhan’a ait GZ 380 plakalı iş aracına sıçradığı ve kısmen yanarak hasar görmesine neden olduğu öğrenildi.

 

Kamera kayıtlarında iki kişi görüldü


Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekibi, dün olayın meydana geldiği bölgede ifadeler alarak, işyerlerinin güvenlik kamera kayıtlarını inceledi.


Kamera kayıtlarından kundaklama olayını gerçekleştiren şahsın görüldüğü ve polisin kimliğini belirlemeye çalıştığı öğrenildi.


Polis, son zamanlarda artan kundaklama olaylarını aydınlatabilmek için tahkikatları derinleştirdi. Olayla ilgili görgü tanığının olmadığı öğrenildi.

 

Özdülger: Alevler benim aracıma sıçradı


Ali Özdülger Gümrükleme Şirketleri’nin Direktörü Ali Özdülger, şirketine ait JZ 013 plakalı aracına yanıcı madde dökülmediğini iddia etti.


Özdülger, kundaklama olayıyla ilgili bağlantıları olmadığına işaret ederek, “Park yerinde başka aracım da vardı. Bize karşı bir saldırı olsa, diğer araçlarım da kundaklanırdı. Olay gecesi park yerinde bir aracım daha vardı” dedi.


Özdülger, kendi aracına yanıcı madde dökülmediğini belirterek, Merkan Karalım’a ait aracın yanmaya başladıktan sonra alevlerin kendi aracına sıçradığını söyledi.


Aracının içten motoru ve ön düzeneğinin yandığını anlatan Özdülger, şöyle konuştu:


“Olaydan hemen sonra yetkililer arabamı çekmem için aradılar. Muhtemelen yandaki araç yanarken alevler benim aracıma sıçradı. Sıcaklıktan aracımın ön kısmı eriyerek zarar gördü. Merkan’ın aracı 10 gündür sabit bir şekilde orada park haldeydi ve tamir için makiniste gidecekti. Biriyle husumetimiz yok. Üzücü bir olay. Akşam ifade verdik, bekliyoruz...”Karalım: Kimseyle husumetim yok


Auto Wizards Garage’ın işletmecisi Merkan Karalım, olay gecesi saat 21:00 sıralarında itfaiyenin kendisini arayarak aracının yandığını bildirdiğini söyledi. Karalım, ilk anda olay kendisine aktarıldığında şaka yapıldığını zannettiğini anlattı.


Karalım, “Ortağımla birlikteydim. Aracımın yandığı haberi geldikten sonra park yerine geldiğimde aracımın yandığını gördüm. İki yıldır sanayi bölgesindeyim. Kimseyle bir husumetim yok. Komşularımla her gün şakalaşırdım” dedi.


İtfaiyenin olay mahallinde 1.5 litrelik bir pet şişe bulduğunu ve içinde çok az miktarda benzin olduğunu belirten Karalım, soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.


Merkan Karalım, şöyle devam etti:


“Aracımla iki hafta önce ufak bir kaza geçirmiştim. Makinistim aracı bir hafta sonra tamir edebileceğini söyleyince güneşte kalmaması için Armanlar şirketinin park yerinde ağacın altına park ettim. Herhangi birinden tehdit almadım. Aracımı eylülde düğün arabası yapacaktım. İki araca da benzin döküldü ve motor bölümleri tamamen yandı. Böyle bir olayın yaşanmasını beklemiyordum. Polise, ifade verdim. Aracım ful sigortalıydı. Zararımı karşılayacak. Olayı sigortama bildirdim. Soruşturmanın tamamlanmasını bekliyoruz.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık