Ana Sayfa Gündem "SAKIN OLA PAZARLIKLA GELMEYİN!"

"SAKIN OLA PAZARLIKLA GELMEYİN!"

veren UBP Milletvekili Zorlu Töre, “Kimse gelip de Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde UBP üzerinden boza pişirmeye kalkmasın” dedi.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2018 Cuma 10:35

Yeni hükümet senaryolarının 2020’deki Cumhurbaşkanlığı seçimleri üstüne pazarlıkla gerçekleştiği iddialarına sert karşılık veren UBP Milletvekili Zorlu Töre, “Kimse gelip de Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde UBP üzerinden boza pişirmeye kalkmasın” dedi.

Ada TV’de dün Star Kıbrıs Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Oruç’un sorularını yanıtlayan Zorlu Töre, gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olabilmek için partisine başvuracağını belirten Töre, koalisyon için UBP’nin kapısını çalmak isteyen partileri uyardı.

“Sakın böyle bir şey yapmasınlar” diyen Töre, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için neden başvuru yapacağını da şöyle açıkladı: “Nasıl Erdoğan İsrail Başbakanına ‘One Minute’ dedi. Ben de burada ‘bir dakika bakalım’ demek istedim. Kimse gelip de Ulusal Birlik Partisi üzerinde boza pişirmesin. Bizim içimizdeki bazı kişiler de boza pişirmeye kalkmasın. Yok efendim başka adaylar bulacaklarmış, getireceklermiş, cumhurbaşkanı adayı göstereceklermiş. Karşılığında hükümet kurmaya kalkacaklarmış. Sakın ola böyle bir şey yapmasınlar. UBP bağımsızlığa inanmıştır. KKTC’ye inanmıştır. Mutlaka adayını da kendi içinden gösterecektir.”

"SAKIN OLA PAZARLIKLA GELMEYİN"
Töre, bu uyarıları yapma nedenini de söyle açıkadı: “Ben bunları böyle pazarlıklar yapılmasın diye söylüyorum. Bu dedikodular yanlıştır. Yüzde 40’ın üzerinde oyu olan bir partinin kapısını çalmak isteyen Cumhurbaşkanlığı pazarlığı ile gelmesin. Bu hükümet bozulursa yeni hükümet elbette konuşulabilir. Ama Cumhurbaşkanlığı konusunu sakın ola diyorum. UBP içinden benim adaylığımı beğenmeyen de olursa çıkar kendisi aday olur. Partinin yetkili kurulları kimi aday gösterirse o olur. Ama Cumhurbaşkanı adayı her ne olursa olsun UBP içinde olur.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık