Ana Sayfa Ekonomi Salah Abdulmaksud'a 10 Yıl Hapis

Salah Abdulmaksud'a 10 Yıl Hapis

Mısır'da askeri darbe ile uzaklaştırılan Eformasyon Bakanı "kamu malını kötüye kullanma" suçundan 10 yıl hapis cezası aldı.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2014 Perşembe 15:10
Salah Abdulmaksud'a 10 Yıl Hapis

Mısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi dönemi Enformasyon Bakanı Salah Abdulmaksud, "kamu malını kötüye kullanma" suçlamasıyla yargılandığı davada 10 yıl hapis cezası aldı.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kahire Ceza Mahkemesi, eski Enformasyon Bakanı Abdulmaksud ile eski Radyo Mühendisliği İdaresi Başkanı Amr Abdulgaffar Derviş'in, "Rabia gösterilerinin yapıldığı sırada canlı yayın aracını çalma" suçlamasıyla 10'ar yıl hapsine hükmetti.

Mahkeme kararının, temyiz yolunun açık olduğu belirtildi.

Mısır Başsavcılığı, eski Enformasyon Bakanı Abdulmaksud ile eski Radyo Mühendisliği İdaresi Başkanı Derviş'e, "başkalarının menfaatine kamu malına zarar verme" suçlaması yöneltmişti.

Suçlamaların arkasında, askeri darbeye tepki göstermek için Rabiatül Adeviyye Meydanı'nda düzenlenen gösteriler sırasında bazı eylemcilerin Mısır Radyo ve Televizyon Kurumu'na ait 2 canlı yayın aracını çalıştırması ve meydandaki gösterileri bazı özel kanallara nakletlemesi olduğu belirtiliyor. Başsavcılık tarafından "kamu malını ele geçirmek" olarak addedilen söz konusu olayla ilgili olarak eylemciler, canlı yayın aracından sorumlu kişilerin araçları bırakıp kaçtığını ifade ediyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık