Ana Sayfa Yurt Salamis Bay Conti en iyi otel seçildi

Salamis Bay Conti en iyi otel seçildi

KKTC’nin beş yıldızlı oteli Salamis Bay Conti Otel’e World Quality Commitment tarafından “Yılın en iyi oteli” ödülü verildi.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2012 Cumartesi 15:30
Salamis Bay Conti en iyi otel seçildi

KKTC’nin beş yıldızlı oteli Salamis Bay Conti Otel’e World Quality Commitment tarafından “Yılın en iyi oteli” ödülü verildi.

 

Paris’te yaklaşık 54 ülkenin katıldığı ödül töreninde Salamis Bay Conti Otel Genel Koordinatörü Mehmet Kral ödülü Jose E. Prieto’nun elinden gururla aldı. International Gold Star For Quality adına konuşan Jose E. Prieto, KKTC’de bu ödüle Salamis Bay Conti Otel’in layık görüldüğünü söyleyerek, ödülü alma kriterlerinden bahsetti. Jose E. Prieto’nin sıraladığı 7 kriterin içinde öncelikli olarak üst düzey müşteri memnuniyetinin bulunduğuna dikkat çekti.

 

Daha sonraki kriterlere ilişkin konuşan Jose E. Prieto, ayrıca şirketin kalite qc100 standartlarına uygun olduğunu dile getirdi. Prieto Salamis Bay Conti Otel’in karar verme noktasında katılımı ve ekip çalışmasını desteklediğini de ifade ederek, müşterilerin beklentilerine karşılık verildiğini de sözlerine ekledi. Prieto: '' Salamis Bay Conti Otel, kendini teknik ve ekonomik anlamda sürekli olarak kendisini yenilemektedir, maksimum potansiyele ulaşmak için ise insan kaynaklarını iyi yönetme çabasında'dır.” şeklinde konuştu. iş konusunda kaliteli sonuçların elde edilmesi için etkinliğin en karlı alanlara yoğunlaştırılması için çalışanları bilinçlendirmesi sebebiyle bu ödülü almaya hak kazandığının altını çizdi.

 

SALAMİS BAY CONTİ OTEL’DE NELER VAR?

 

Salamis Bay Conti Otel Genel Koordinatörü Mehmet Kral, aldıkları ödül sonrasında yapmış olduğu açıklamada, otelin birçok yeniliğe gittiğinden bahsetti. Salamis Bay Conti Otel’in sürekli bir yenilenme içerisinde olduğunu ifade eden Kral, ana mutfaktan ana restouranta, club saluna’dan santral sistemi ve spa center’a kadar otalin yeni özelliklerini anlattı. Yenileme çalışmalarına mutfaktan başladıklarını söyleyen Kral, bütün bu yeniliklerin toplam maliyetinin 6.000.000 TL olduğunu kaydederek, “Öncelikli olarak otelin eski mutfağı yıkılarak yerine 1.000 m2’lik 11 ayrı bölümden oluşan dünya standartlarına uygun modern bir mutfak kurduk. Şimdiki mutfağımız 2.000 kişiye sürekli kaliteli hizmet verebilecek düzeye çıkarılmıştır. Ayrıca ana restaurant ‘show pişirme bölümü,’ ızgara bölümü ve yeni büfelerde hizmete girmiş bulunmakta.

 

Bununla birlikte daha hızlı ve kaliteli içecek servisi için Ana Restaurantın iç kısmına Servis Bar kurulmuştur. Böylelikle bir tane olan servis bar sayımızı ikiye çıkarmış olduk” dedi. Her gece saat 23.00-02.00 arasında deniz manzarası eşliğinde Club Saluna’da Kıbrıs’ın sanatçılarını ağırlayarak misafirlerine doyumsuz eğlence imkanı tanıdıklarını vurgulayan Kral, yine deniz manzarasında Nargile keyfi sunduklarını ifade etti. Otelin güvenlik sisteminin de modern şekilde yenilendiği sözlerine ekleyen Kral, diğer yenilikleri şu şekilde sıraladı, “Ayrıca yaptığımız çalışmalar sonucunda tüm odaların televizyonları Led Tv olarak değiştirilmiştir. En son yapılan kanal çalışması neticesinde tv kanal sayısı 16’dan 48’e çıkartılmıştır.

 

Misafir kabul ettiğimiz hemen hemen tüm ülkelerin kanallarına yer veriyoruz. Yeni kurduğumuz santral sistemi ile de oda telefonlarımız son model ürünlerle değiştirilmiştir.” Müşteri güvenliğini ön planda tuttuklarını özellikle vurgulayan Kral, “Tüm odalarımıza ücretsiz kullanım sağlaya modern, elektronik ve güvenli para kasaları konmuştur. Bununla birlikte otelin tüm alanlarını kapsayacak en modern cihazlarla yangın alarm sistemi kurulmuştur. SPA center ile müşterilerimizin dinlenmesine olanak sağlarken su arıtma tesisi, asansörler, bagaj odası, çocuk oyun parkı, lobi, Burberry mağazası, internet cafe/kütüphane, animasyn ve dans grubu gibi yeniliklere de imza atmış bulunuyoruz.

 

Kendimizi gerçekten yenilediğimizi ve geliştirdiğimizi düşünüyorum. Çünkü yıllarına göre yatak doluluk oranlarımıza göz attığımızda, 2008 senesinde bu oran yüzde 38 iken 2012’de yüzde 63’lere ulaşmıştır” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık