Ana Sayfa Yurt Sanayi'de şüpheli şahıslar

Sanayi'de şüpheli şahıslar

Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki işyerlerini ziyaret eden kimliği belirsiz kişiler, çocuklarının tedavisi için işyeri sahiplerinden para talep etti. Özellikle Sanayi Bölgesi’nin kuzey tarafındaki iş yerlerini dolaşan ve “takım elbiseli” oldukları söylenen şahısların dolandırıcı olduklarından şüpheleniliyor.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2012 Çarşamba 10:36
Sanayi'de şüpheli şahıslar

YENİDÜZEN’DE 'PATRONU' İSTEDİLER…

 

Bölgede birkaç iş yerini gezdikten sonra YENİDÜZEN gazetesine gelen şahıslar, “Patronu görmek istiyoruz” talebine karşılık “gazetenin mi televizyonun mu?” cevabını alınca “kusura bakmayın yanlış yönlendirildik” diyerek gök mavisi kiralık bir arabaya binerek uzaklaştılar.

 

ARMAR: BİZE DE GELDİLER…

 

YENİDÜZEN’e konuşan Armar Group İdari İşler Müdürü Gökbulut, dün öğleden sonra işyerini ziyaret eden kişilerden birinin beyaz gömlek ve kumaş pantolon giydiğini, adı Murat olduğu sanılan diğer şahsın da normal kıyafetli olduğunu söyledi.

 

DAHA ÖNCE DE OLDU…

 

Organize Sanayi Bölgesi’nde iş yeri sahibi olan ancak isminin saklı kalmasını isteyen bir başka işadamı da bu tür olayların daha önce de yaşandığını, iş yerine bu gibi taleplerle gelen insanları, resmi bir kurum adına gelmedikten sonra, geri çevirdiğini söyledi.

 

SANAYİ ODASI: GÜVENLİK YOK…

 

Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı ise bölgenin kontrolünün kendilerinde değil Ekonomi Bakanlığı’nda olduğunu söyledi. Çıralı “İş sahiplerinin güvenli talepleri doğru bir taleptir. Burası (Sanayi Bölgesi) güvensiz bir ortam ve giren çıkanın haddi hesabı yok. Durum daha da kötüye gidebilir” dedi.

 

AKÇABA: “BÖYLE BİR VAKA DUYMADIM”

 

YENİDÜZEN’e konuşan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Akçaba, bu güne kadar şahısların bahsettiği gibi “göze batan şırınga” vakası duymadığını, insanların sağlık ile ilgili yardım talepleri olduğunda direkt bakanlığa başvurmalarını, dar gelirlilerin ise sağlık tedavilerinden muaf tutulduğunu belirtti.

Polis Basın Subaylığı ise söz konusu şahısların yaptığının “dilencilik” olduğu belirtilerek yasalara göre suç olduğu ifade etti. Konu ile ilgili şikayeti olanın bir an önce Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne baş vurması gerektiğini aktaran Basın Subaylığı, şahıslar tarafından şikayet olmadan konu hakkında bir şey yapılamayacağını ifade etti.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN GAZETENİZ YENİDÜZEN’DE

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık