Ana Sayfa Yurt Sanki evimizde cenaze var

Sanki evimizde cenaze var

Akdoğan Belediye Başkanı Adem Ademgil, ailecek 12 gündür kayıp olan kayınbiraderi Mustafa Veli Gazi’den haber alamamanın çaresizliğini yaşadıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2013 Çarşamba 07:27
Sanki evimizde cenaze var

Emine UYSAL


Akıncılarlı 50 yaşındaki Mustafa Veli Gazi’den 12 gündür hiçbir haber alınmaması ailesinin endişelerini artırdı.


Mustafa Veli Gazi’nin eniştesi olan Akdoğan Belediye Başkanı Adem Ademgil, “Çok zor günler geçiriyoruz. Bu öyle bir şeydir ki, kaybolduğu günden beri içimizde bir yumru var. Çıkmazdayız. Sanki bir çukura düştük ve imdat bekliyoruz. Evimizde cenaze var gibi” diyerek yaşadıkları zor günleri anlattı.


Adem Ademgil, eşi Şermin Ademgil’in ve diğer kayınbiraderleri Ahmet ve Osman Gazi’nin oldukça zor günler geçirdiğini belirtti.


Ademgil, “Eşimle nişan olduğumuzda Mustafa 5 yaşındaydı. Evlat gibi büyüttük. Kaynım gibi değil de, evladım gibiydi” dedi.


Adem Ademgil, Bodamya’dan bir köylünün kendisini aradığını ve Dali-Akıncılar arasında iki ceset bulunduğunu söylediğini belirtti.


Ademgil, “Bu haber üzerine önceki gün Dali köyünün yanındaki Dizarköy Polis Karakolu’na gittim. Karakol amirine durumu anlattım. İki ceset bulunduğu haberi yalan çıktı. Rahat bir nefes aldım. Rum polisi, olayı Türk polisinin takip ettiğini ancak bir gelişme olursa BM polisine bildireceklerini söylediler” dedi.

 

“Bugüne kadar hiç kaybolmamıştı”


Adem Ademgil, Mustafa Gazi’nin bugüne kadar hiç kaybolmadığını ve telefonunun bu kadar süre kapalı olmadığını anlattı.


Mustafa Gazi’nin Rum telefon hattı olduğunu ancak polisin sinyal alıp almadığını kendileriyle paylaşmadığını söyleyen Ademgil, “Üç yıl önce Rum polisi, Akıncılar sınırında Barış Gücü yolunda Mustafa’nın aracına ateş açmıştı. Mustafa o dönem Rum polisinde üç gün tutuklu kalmıştı. Haber almış ve Larnaka’da ziyaretine gitmiştik. O günlerde bile haberini almıştık” dedi.


Akdoğan Belediye Başkanı Adem Ademgil, ara bölgeden sorumlu olan Birleşmiş Milletler (BM) Barış Gücü polisleri ile Türk polislerinin her gün arama çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.


Ademgil, “Polis soruşturmayı derinleştirdiğini söylüyor. Bölgede köpeklerle de arama yapıldığını biliyoruz” dedi.

 

“Kimseyle husumeti yoktu”


Adem Ademgil, Mustafa Veli Gazi’nin kimseyle husumeti olmadığına dikkat çekerek, kaynının tarım ve hayvancılık yaparak geçimini sağladığını anlattı.


Ademgil, şöyle devam etti:


“Mustafa’nın paraya da ihtiyacı yoktu. 250 baş koyunu var. Her sabah ve akşamüzeri hayvanlarına bakmak için ağılına giderdi. Zaten hayvanlarına bakmaya gitmediğinde kaybolduğunu anladık. Traktörü ve arabası var. Bekardı. Hayatı boyunca Akıncılar’da yaşadı. Eşimin kardeşidir. Bir sorunu olduğunda anlatmazdı. Öyle bir adamdı ki, ne kendisinin muhtaç olmasını ne de kendisine muhtaç kalınmasını istemezdi. Dali ve Bodamya köylerindeki arkadaşları da onu yana döne arıyor. Üzücü bir olay. Hiçbir haber alamamak bize infial yaşattı.”

 

“Arabasında kan olduğu iddiası yalandır”


Adem Ademgil, Mustafa Veli Gazi’nin Akıncılar sınırı içindeki “Tabahana” diye adlandırılan bölgede, Bodamya köyü sınırına yakın bir yerde ve kapıları açık halde bulunan GU 492 plakalı van aracının içinde kan oldu iddialarını yalanladı.


Polis teşkilatına güvenlerinin tam olduğuna dikkat çeken Ademgil, “İnşallah en erken zamanda hayırlı bir haber alırız. Küçücük bir adada yaşıyoruz. 12 gündür Mustafa’dan haber alamamak bizi çok üzüyor” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık