Ana Sayfa Spor Saraçoğlu stadı'nda yapılacak yeniliği ilk kez açıkladı!

Saraçoğlu stadı'nda yapılacak yeniliği ilk kez açıkladı!

Fenerbahçe'de yeni oluşan yönetim kurulunun yeni üyelerinden olan, Stat ve Tesisler Yardımcısı Yalçın Haker, Fenerbahçe Dergisi'nin Kasım ayı sayısına önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2012 Çarşamba 02:23
Saraçoğlu stadı'nda yapılacak yeniliği ilk kez açıkladı!

Fenerbahçe yöneticisi Yalçın Haker, Fenerbahçe Dergisi'ne önemli açıklamalarda bulundu.

 

Yalçın Haker'in röpartajından satır başları şu şekilde:


''Fenerbahçelilik aileden geliyor. Ben gözümü açtığım andan beri çevremdeki herkes Fenerbahçeli olduğundan, başka bir düşüncem hiç olmadı. Annem hala maçlara geliyor. Ben çok küçükten beri maçlara gidiyorum. Tribünleri, taraftarlığı çok iyi bilirim. Yaklaşık 40 yıldır taraftarım diyebilirim. Zamanın eski otobüsleri ile gittiğimiz deplasman maçlarında çok anılarımız olmuştur. Büyük oğlum, 1989 yılında şampiyon olduğumuz sene doğdu, Beşiktaş ile oynadığımız maçta galibiyet golünü Hakan Tecimer atmıştı, o nedenle de adı Hakan oldu.

 

Asbaşkanımız Sayın Ömer Temelli, çok önemli bir görev olan stat ve tesisler sorumlusu. Bu görevde tek başına çok yorulduğu ve üstüne çok yük aldığı için, ben de kendisine yardımcı oluyorum. Şükrü Saracoğlu Stadımızın zemini, şu an için istenilen düzeyde değil. Zeminimizin güzel ve düzgün olması için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Hollanda’dan ve Türkiye’den çim uzmanı firmalar ile bağlantıdayız. Bakım için elimizdeki aletler, Avrupa’nın birçok stadında yok. Ayrıca bize yön göstermesi için yurt dışından bir uzman getirttik, Ankara Ziraat Fakültesi ile irtibattayız. 5 kişilik bir ekip devamlı bakım çalışması yapıyor. Fakat bütün bunlara rağmen, yaz aylarında yaşanan aşırı sıcaklar, Stadımızın konumu dolayısı ile hava sirkülasyonunun olmaması, sıcaklardan dolayı çimin istenilen düzeye gelmesini önlüyor. Şu anda bütün çalışmamız Kasım ayı itibari ile zeminimizin istenilen düzeye gelmesi içindir. Ayrıca, önümüzdeki yaz bu sıkıntıları bir daha yaşamamak için şimdiden her türlü tedbiri almaya başladık.

 

Eylül ve Ekim aylarında çok yoğun bir program yaşadık, Fenerbahçe’nin UEFA maçları, milli maçlar, lig maçları derken zaten kendini yeni toparlamaya başlayan zemin, tekrardan bozuldu. Milli maçlar ve UEFA maçları öncesi rakip takımların yaptıkları ağır antrenmanlar da sahayı çok fazla etkiliyor. Milli maçların oynanacağı statları Futbol Federasyonu belirliyor. Biz kendilerine saha şartlarını bildiriyoruz. Ama biz bütün gücümüz ile zeminimizi eski güzel haline getirmek için çabalıyoruz. İnşallah Kasım ayından itibaren bu sorun ortadan kalkacak.

 

Stadımız ile ilgili projelerimiz var. Önümüzdeki sezon için, Maraton Üst ve Fenerium Üst tribünlerin içleri, yaşam alanları, büfeleri, tuvaletleri yenilenecek, saha zemini elden geçirilecek. Ayrıca başka büyük projeler var tabii ki; ama bunlar için önce kaynak bulmamız gerekiyor. Zamanı geldiğinde sizlerle, ben ve Ömer Temelli bunları paylaşacağız. Ayrıca diğer tesislerimiz ile ilgili de düzenleme ve yenileme projeleri var.

 

3 Temmuz süreci halen devam ettiği için yanlış bir şey söylemek istemem, ama Sayın Başkanımız ve yönetici arkadaşlar, her türlü oyunun farkında olarak, yapılan haksızlıklara karşı, Fenerbahçe’mizin başarısı için çalışmaya devam etmektedirler. Zaten kulübün o süreç başındaki başarısı, takım kadrosu, borsa değeri ve vizyonunu incelerseniz, bir sürü sorunun cevabını bulabilirsiniz. Tüm camiamızın henüz 3 Temmuz sürecinin sona ermediğini unutmadan, çeşitli çevrelerin oyununa gelmeden, birlik ve beraberlik içerisinde Fenerbahçemizin başarısı için kenetlenmesini diliyorum.

 

Fenerbahçe Futbol Takımı, yaşanılan o kadar soruna, medya ve başarısız olunmasını arzulayan çeşitli kişilere rağmen, son derece başarılı olmaktadır. Takımımızın kadrosu ve performansı bence son derece iyi, Mönchengladbach ve Beşiktaş maçları ile yakaladığımız çıkışı devam ettirdiğimiz taktirde her şey yoluna girecektir. Ben bu konuda hocamız Sayın Aykut Kocaman’a ve futbolcu kardeşlerime çok güveniyorum.''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık