Ana Sayfa Dünya Sarı almanlardan türkiye açıklaması

Sarı almanlardan türkiye açıklaması

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye-AB ilişkilerinde alternatif yollar aranması gerektiğini, Brexit'in yeni bir model oluşturabileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2017 Salı 12:37
Sarı almanlardan türkiye açıklaması
Alman Dışişleri Bakanı'ndan Türkiye açıklaması

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye-AB ilişkilerinde alternatif yollar aranması gerektiğini, Brexit'in yeni bir model oluşturabileceğini söyledi. Gabriel Türkiye'nin önümüzdeki yıllarda AB'ye üye olabileceğini düşünmediğini de belirtti.

   

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, İngiltere'nin AB'den ayrılma sürecinde (Brexit) 'akıllıca' bir anlaşmaya varılabilmesi durumunda bu anlaşmanın Türkiye ve Ukrayna ile işbirliğinde yeni bir model oluşturabileceğini söyledi.

Funke medya grubuna konuşan Gabriel, Ankara ile daha sıkı yeni bir Gümrük Birliği'ne gidilebileceğine işaret ederek, 'Ama Türkiye'deki durum yeniden değişmediği sürece bu söz konusu olamaz' dedi.

Önümüzdeki yıllarda Türkiye'nin de Ukrayna'nın da AB'ye üye olabileceğini düşünmediğini belirten Almanya Dışişleri Bakanı, bu nedenle 'daha yakın bir işbirliği için alternatif yollar aranması gerektiğini' söyledi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

SATÜRN MİLYARLARCA YIL HALKASIZMIŞ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık