Ana Sayfa Yurt Sarı saçları kurtaramadı

Sarı saçları kurtaramadı

Sahte Alman Pasaportu çıkartan İranlı Hossein saçlarını sarıya boyattıysa da polisten kaçamadı:

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2013 Pazartesi 06:44
Sarı saçları kurtaramadı

Güney Kıbrıs’tan 10 bin Euro vererek sahte Alman pasaportu tedarik eden İran uyruklu Hossein Aghaei Zaghend 20 Nisan cumartesi günü saat 02.30 sıralarında Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak isterken görevliler tarafından sahte pasaport kullandığının fark edilmesi üzerine gözaltına alındı. Zaghend’in Almanlara benzemek için saçını ve kaşlarını sarıya boyattığı görüldü.


Güney Kıbrıs’ta yaşayan İran uyruklu Hossein Aghaei Zaghend, 10 bin Euro’ya sahte Alman pasaportu satın aldıktan sonra kuaföre giderek saçlarını ve kaşlarını sarıya boyattı. Almanlara benzemeye çalışan İranlı zanlı önceki gün Lokmacı Kapısı’ndan sahte Alman kimliği ile Kuzey Kıbrıs’a giriş yaptı. Sınır kapısındaki görevlileri atlatmayı başaran zanlı aynı gün ülkeden çıkış yapmak için gittiği Ercan Havalimanı’nda suçüstü yakalandı. Zanlı Zaghend dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Zanlının KKTC üzerinden sahte kimlikle çıkış yapıp İsveç’e gitmeyi amaçladığı öğrenildi.


ALMANLARA BENZEMEK İÇİN SAÇLARINI BOYATTI


Almanlara benzemek için saçlarını ve kaşlarını sarıya boyatan ve sahte Alman pasaportu ile Lokmacı Kapısı’ndan ülkeye girmeyi başaran İranlı zanlı Zaghend, dün duruşmaya çıkarıldı. Zanlının 20 Nisan cumartesi günü saat 02.30 sıralarında Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak isterken görevliler tarafından sahte pasaport kullandığının fark edilmesi üzerine gözaltına alındığı açıklandı.


AMACI İSVEǒE GİTMEKTİ


Aleyhinde soruşturma başlatılan zanlının polisteki ifadesinde suçunu kabul ettiği, okumak amacıyla İsveç’e gitmek için böyle bir yol denediğini itiraf ettiği belirtildi. Zanlının üzerinden sahte pasaport bulunduğu ancak İran pasaportuna ulaşılamadığı kaydedildi.


GÜNEY’DEN 10 BİN EURO’YA ALDI


Zanlının ülkeye girişte kullandığı Hasansten Andre adına düzenlenen sahte Alman pasaportunu Güney Kıbrıs’ta 10 bin Euro’ya satın aldığı açıklandı. Aleyhinde soruşturma başlatılan zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasına karar verildi.

 

Star Kıbrıs

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık