Ana Sayfa Yurt Savaştan çıkmış gibi

Savaştan çıkmış gibi

KKTC’den, 2007 yılında Bekir Paşaoğlu Construction Ltd. ve Rix Ltd. şirketleri adına Bekir Paşaoğlu ile yaptığı 6 sayfalık sözleşme sonrası bugüne kadar evini teslim alamayan Azerbaycan uyruklu Ziya Radvan yıkık dökük evleri Star Kıbrıs’a gösterdi

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2012 Cumartesi 11:10
Savaştan çıkmış gibi

Haluk DOĞANDOR

 

Daha içine oturulmamış, parası verilmesine rağmen teslim edilememiş evlerin, tavanları çökmüş, duvarları çatlak, evin içindeki fayans aralarından otlar çıkmış, şöminesinden ve çatısından sular gelen evin içler acısı hali Star Kıbrıs tarafından fotoğraflandı.


Radvan, 5 yıldır evinin teslim edileceğinin söylendiğini ancak dolandırıldığını iddia etti. Dava açacağını da sözlerine ekleyen Radvan, “Sözleşmede yazıldığı gibi hakkımı artık KKTC Mahkemelerinde arayacağım” dedi.“SAVAŞTAN ÇIKMIŞ GİBİ”


Radvan, 5 yıl önce Bekir Paşaoğlu’yla tanıştığını ve sonrasında da başına gelmeyen olayın kalmadığından dert yandı. Radvan, “İki ev için önce 164.000 sterlin üzerinden anlaştık. Evlerin bittiği tarafıma bildirilip teslim alınacağı ihbarı geldikten sonra en son 15 bin sterlin, tapusu teslim edildikten sonra da 4000 sterlin ödenecekti. Ancak evlerin bittiği söylenip adaya geldiğimde evlerimi bu halde buldum, sanki savaştan çıkmış gibiydi. Bunun üzerine yeniden evlerdeki onarım için bana 29-02-2008 tarihinde yazılı taahhüt verdi. Bu tarihten sonra da bu taahhüdünü tutmayan Bekir Paşaoğlu bana verdiği buluşma randevularına dahi gelmediği gibi telefonlarıma da cevap vermez oldu” dedi.“BENİ KANDIRDI”


İngiltere’deki evini satarak KKTC’den ev aldığını ifade eden Radvan, mağdur olduğunu da kaydetti. Radvan, 3 hafta önce telefonla Bekir Paşaoğlu’na ulaştığını ve evlerinin hazırlandığını söylediğini ileri sürdü. Radvan, bu sözler üzerine tekrardan KKTC’ye geldiğini ancak gördüğü manzara karşısında şok olduğunu dile getirdi.


Star Kıbrıs muhabirinin görüş almak istediği Bekir Paşaoğlu’na ise tüm ısrarlı aramalara rağmen ulaşılamadı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık