Ana Sayfa Sağlık Şeherlioğlu sert konuştu

Şeherlioğlu sert konuştu

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (TIP İŞ) Başkanı Erol Şeherlioğlu, bakanlık uygulamaları, hastaneler ve acil servislerle ilgili olarak sert konuştu.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2012 Çarşamba 10:29
Şeherlioğlu sert konuştu

Tıp İş Başkanı Şeherlioğlu, Gazimağusa Hastanesi acil servisinde aylardır nöbetçi hekim bulunmadığını,bu konuda Başbakan ve sağlık bakanları ile sayısız görüşme yapıp söz almalarına rağmen istihdam yapılmadığını,bunun yerine servislere sözleşmeli olarak hekim alındığını vurguladı.

 

 

“Hastanelerdeki tüm acil servisler yetersiz. Acil servisler, uzman hekimler, asistanlar ve mecburi hizmet kapsamında çalışan uzman hekimler, pratisyen maaşı verilerek doldurulmaya çalışılıyor” şeklinde konuşan Şeherlioğlu,Hükümetin bu vurdumduymaz tavrının endişe verici olduğunu belirtti.

 

 

Eski Mağusa Hastane binasının kapı ve pencerelerini söküp evine götürdüğü gerekçesiyle tutuklanan ve halen mahkemede davası görüşülen bir çalışanla ilgili olarak da konuşan Şeherlioğlu, bu kişinin sorumlu bir makama getirilmesini ‘tam bir UBP klasiği’ olarak değerlendirdi.

 

Şeherlioğlu “En azından dava sonuçlanıncaya kadar beklenmeliydi. Delegenin oyunu almak için kamu vicdanını yaralayan bu türden uygulamalar ve son günlerde Hastane çalışanlarına yapılan saldırıların sorumlusu önerilerimizi dikkate almayan Sağlık Bakanıdır” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık