Ana Sayfa Dünya ŞEHİTLER İÇİN YARIN MEVLİT OKUTULACAK

ŞEHİTLER İÇİN YARIN MEVLİT OKUTULACAK

Kıbrıs Türk halkının İngiliz sömürge yönetimine karşı 27 - 28 Ocak 1958’de verdiği mücadelede şehit düşenler Cumartesi törenlerle anılacak.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2018 Perşembe 16:24
ŞEHİTLER İÇİN YARIN MEVLİT OKUTULACAK

27 - 28 OCAK ŞEHİTLERİ CUMARTESİ ANILACAK

Kıbrıs Türk halkının İngiliz sömürge yönetimine karşı 27 - 28 Ocak 1958’de verdiği mücadelede şehit düşenler Cumartesi törenlerle anılacak.

28 OCAK ŞEHİTLERİ CUMARTESİ ANILACAK KIBRIS TÜRK HALKININ İNGİLİZ SÖMÜRGE YÖNETİMİNE KARŞI 27-28 OCAK 1958’DE VERDİĞİ MÜCADELEDE ŞEHİT DÜŞENLER İÇİN TÖRENLER DÜZENLENİYOR

Kıbrıs Türk halkının İngiliz sömürge yönetimine karşı 27 - 28 Ocak 1958’de verdiği mücadelede şehit düşenler Cumartesi törenlerle anılacak. Lefkoşa Kaymakamlığı’ndan verilen bilgiye göre, direnişin 60’ıncı yıl dönümü nedeniyle ilk tören Cumartesi günü saat 09.00’da Lefkoşa’da Şehitler Anıtı önünde yer alacak. Protokol sırasına göre çelenklerin anıta konulmasının ardından saygı duruşunda bulunulacak ve saygı atışı yapılacak.

Tören, İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrakların göndere çekilmesiyle tamamlanacak. KÜÇÜK KAYMAKLI MEZARLIĞI’NDA TÖREN... İkinci tören aynı gün saat 09.30’da Küçük Kaymaklı Mezarlığı’nda yapılacak. Saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı ile bayrakların göndere çekilmesinden sonra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve şehit kızı Seyhan Cambaz, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapacak. Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’ndan bir öğrencinin şiir okumasından sonra din görevlisi tarafından dua okunacak. Buradaki tören, şehit kabirlerinin ziyareti ve çiçek konulmasıyla sona erecek. ŞEHİTLER İÇİN YARIN MEVLİT OKUTULACAK Bu arada şehitler için yarın Yenişehir Şehitler Camii’nde akşam namazı ve yatsı namazı arasında mevlit okutulacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

ARAKANLI MÜSLÜMANLARA ETNİK TEMİZLİK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık