Ana Sayfa Yurt Selden sonra yatacak yerleri kalmadı

Selden sonra yatacak yerleri kalmadı

Girne’de önceki gün öğleden sonra başlayan ve hayatı felç eden sağanak yağış, Gezer Ailesinin evini tamamen sular altında bıraktı.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2012 Cumartesi 10:15
Selden sonra yatacak yerleri kalmadı

Evlerindeki tüm eşyaları kullanılamaz hale gelen Gezer Ailesi perişan oldu. Sel sularının evlerini oturulmaz hale getirmesi nedeniyle gidecek ve yatacak yeri olmayan, sekiz çocuğuyla ortada kalan Gezer ailesi hem yetkililerden hem de duyarlı vatandaşlardan yardım istedi.“CANIMIZI ZOR KURTARDIK”


Yaşadıklarını Star Kıbrıs’a anlatan Şevket Gezer, ‘Sulardan canımızı zor kurtardık dedi. “Biz apartmanın en alt katında oturuyoruz. Her yağış olduğunda endişeleniyoruz ancak bu sefer birden gelen sular az kalsın bizi öldürüyordu. Bizim apartmanın arkasındaki istinat duvarının gece yıkılmasıyla tüm sel suları evin içine doldu. Şu anda hiçbir eşyamızı kullanamıyoruz. Televizyon, buzdolabı gibi eşyalar tamamen sular altında kaldı” diyen Şevket Gezer evden sadece canlarını kurtarabildiklerini dile getirdi.“EVDEKİ SULAR BİR METRE YÜKSELDİ”


Şevket Gezer’in eşi Ayşe Gezer’de, canlarını zor kurtardıklarını söyledi. Suların yükselerek evin içine dolmasıyla paniğe kapıldıklarını ve çocukları kurtarmak için çaba sarf ettiklerini ifade eden Ayşe Gezer, o geceyi şu sözlerle anlattı: “ Sular evin içinde bir metreye kadar yükseldi. Biraz daha geç kalsaydık boğulacaktık. Mutfak bölümündeki buzdolabımız sel sularından devrildi, tüm kap kacak sularla sürüklendi. Böyle bir şey görmedik. Sekiz çocuğumuz var ve hiç birisinin sağlam ne giysisi ne de ayakkabıları kalmadı. Tüm eşyalar sel çamur sularına teslim oldu.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık