Ana Sayfa Yurt Sendikadan saatler geri alınana kadar grev!

Sendikadan saatler geri alınana kadar grev!

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), "saatler bir saat geri alınıncaya kadar", 08.00-09.00 saatleri arasında grev yapacağını açıkladı. Saatlerin geri alınmasının istenmesinin başında geçtiğimiz günlerde meydana gelen kaza bulunuyor.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2016 Cuma 12:29
Sendikadan saatler geri alınana kadar grev!

KTÖS, "Aydınlık bir ortamda çocukların okullarına ulaşabilmesi adına tüm ana okul, ilkokul ve ilkokullara bağlı özel eğitim okullarında saatler bir saat geri alınıncaya kadar 08.00-09.00 saatleri arasında grevde olacağını" bildirdi.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil dünkü yazılı açıklamasında, gençlerin trafik kazasında hayatını kaybetmesi ve yaşam mücadelesi vermesinin kendilerini derinden yaraladığını vurgulamıştı.

"Yol güvenliğinin olmadığı, altyapının oluşturulmadığı trafikte, denetim ve eğitimin yapılmadığı bir coğrafyada yaşamak kaderimiz değildir" diyen Elcil, açıklamasında "Geleceğimiz olan çocuklarımızın güvenli bir ortamda yetişmesi için çaba harcanmadığını görmekten utanç duyuyoruz.

Öğrencilerimizi sevgi, sabır, vicdan, şefkat ve bilgi birikimimiz ile birlikte geleceğe hazırlarken onların güvenliği ile ilgili sorumluluk hissetmekteyiz. Bu sorumluluğumuz gereği kış saati uygulamasına başlanmadığından ötürü çocuklarımız karanlıkta güvenli olmayan yollarda okullarına ulaşmaya çalışıyorlar" ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık