Ana Sayfa Yurt Sendikalar "Kıbrıs Havayolları" planını reddetti!

Sendikalar "Kıbrıs Havayolları" planını reddetti!

“Kıbrıs Havayolları” personelinin örgütlü olduğu sendikaların, şirketin yaz dönemi tamamlanana kadar faaliyetlerine devam edebilmesi yönündeki Rum Hükümetinin hazırladığı planı reddetmesinin, şirketi daha hızlı bir şekilde kapanmaya götüreceği belirtildi.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2013 Cuma 12:18
Sendikalar

Simerini gazetesi “Devlet Havayolları Kabus Dolu Senaryo Öncesinde... Parçalanma Yolunda” başlıklarıyla verdiği haberinde, devlet havayollarının dramatik saatler geçirmekte olduğunu, bunun da sendikaların, Rum Hükümetinin önlerine koyduğu plana “hayır” demesinden kaynaklandığını yazdı.

 

Sendikaların esas olarak, İhtiyat Sandığının güvence altına alınmaması, işten çıkarılacak olan 560 çalışana tazminat verilmeyecek olması ve maaşlarındaki yatay kesintiler yapılmasına itiraz ettiğini kaydeden gazete, bu itirazların resmi olarak Hükümete de iletildiğini yazdı.

 

Gazete elde ettiği bilgilere göre, Kıbrıs Havayolları’nın kurtarılması yönünde bugün yeni çabaların gösterileceğini aktardı.

 

LARNAKA HAVAALANINA YENİ GÜVENLİK SİSTEMİ


Öte yandan Fileleftheros Larnaka Havaalanına yerleştirilen modern patlayıcı tespit sisteminin önceki gün faaliyet göstermeye başladığını haber verdi.

 

Habere göre bu sistemle, bagajlar içerisine yerleştirilen patlayıcı maddelerin tespit edilebilecek.

 

TAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık