Ana Sayfa Kültür & Sanat “SENİ SEVİYORUM TÜRKİYE” SAHNELENDİ

“SENİ SEVİYORUM TÜRKİYE” SAHNELENDİ

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin organize ettiği 16. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde dün akşam, Bakırköy Belediye Tiyatroları tarafından “Seni Seviyorum Türkiye” oyunu sahnelendi.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2018 Çarşamba 13:54
“SENİ SEVİYORUM TÜRKİYE” SAHNELENDİ

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin organize ettiği 16. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde,  Bakırköy Belediye Tiyatroları tarafından “Seni Seviyorum Türkiye” oyunu sahnelendi. 
LTB’den yapılan açıklamaya göre, oyun YDÜ AKKM’de  saat 20:30’da yer aldı.
Ceren Ercan’ın yazdığı,Yelda Baskın’ın yönettiği tek perdelik oyunu Başbakan Tufan Erhürman ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da izledi. 
Oyun sonrasında LTB Kültür Sanat Şube Amiri ve Festival Komitesi Başkanı Kıymet Karabiber sahneye gelerek ekibi tebrik etti. 
Karabiber, iki oyunla festivale katılan Bakırköy Belediye Tiyatroları’na ve tiyatroculara teşekkür ederek, Bakırköy Belediye Tiyatroları adına oyunda da rol alan Genel Sanat Yönetmeni Alican Yücesoy’a festival plaketini takdim etti.

FESTİVAL “HE-GO” İLE SÜRECEK

Festival yarın akşam ve Cuma akşamı Bandabuliya Sahnesi’nde, Altıdan Sonra Tiyatro tarafından sahneye konacak “He-Go” oyunu ile sürecek.
Festivalin son haftasında ise 25 Eylül’de Semaver Kumpanya’nın “Akşam Yemeği” oyunu ve 27 Eylül’de Dostlar Tiyatrosu’nun “Göçmenleeeer” oyunu yer alacak.

Biletler  biletinial.com adresinden ve Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’ndan temin edilebilir

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık