Ana Sayfa Gündem Serdar Denktaş'tan 29 Ekim mesajı

Serdar Denktaş'tan 29 Ekim mesajı

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Türkiye Cumhuriyeti'nin 93. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2016 Cuma 14:53
Serdar Denktaş'tan 29 Ekim mesajı

"29 EKİM ÇAĞDAŞ BİR ULUSUN DOĞUM GÜNÜDÜR"

"BİZLER DE TÜRKİYE'NİN İZİNDE GELECEĞE ÜMİT İNANÇ VE GAYRETLE YÜRÜMEK AZMİ VE KARARLILIĞINDAYIZ"

Lefkoşa, 28 Ekim 16 (T.A.K.): Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, 29 Ekim'in çağdaş bir ulusun doğum günü olduğunu belirtti.

DP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında,  Kurtuluş  Savaşı'nın cumhuriyet ile taçlandırıldığı gün ve Türk tarihinin en önemli dönüm noktası olan Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanının 93. yıl dönümünü bu yıl da büyük bir coşku ile kutladıklarını kaydetti.

Denktaş, 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkarak milli mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de "Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, cumhuriyet idaresidir' diyerek ilan edip, armağan ettiği cumhuriyetin, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olduğunu vurguladı.

Denktaş mesajında şu ifadeleri kullandı:
"Cumhuriyetin 93. yılını kutladığımız bu günlerde, Kıbrıs Türk halkı olarak bizlerde ana vatan Türkiye Cumhuriyeti'nin izinde, Atatürk'ün ilkeleri ışığında özgürlük ve bağımsızlık için mücadele vererek, ikinci bağımsız Türk devletini kurmanın onurunu bir kez daha yaşamakta, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla bir kez daha anıyor, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhuriyet Bayramı'nı yürekten en kalbi sevgilerimizle kutluyoruz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık