Ana Sayfa Spor Sertoğlu: "Bizim sıramız gelmedi mi?"

Sertoğlu: "Bizim sıramız gelmedi mi?"

Karabükspor ile Güney Kıbrıs ekibi Aris Limasol arasında oynanan dostluk karşılaşması bir anda ülke gündemine düştü.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2017 Perşembe 12:37
Sertoğlu:

Türkiye Süper Lig ekibi Karabükspor ile Güney Kıbrıs ekibi Aris Limasol arasında Slovenya'da oynanan dostluk karşılaşması bir anda ülke gündemine düşerken, özellikle sosyal medyada yoğun şekilde tartışıldı.

Bazı Kıbrıslı Türkler ise Karabükspor'un resmi facebook sayfasına girerek, maçla ilgili haberin altına ağır ifadelerin yer aldığı eleştiriler yaptılar.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu da Karabükspor ile Aris Limasol maçı ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

"Ülke gündeminde yoğun bir şekilde yer alan ve bir çok kesimin de tepkisini çeken Karabükspor – Aris futbol takımlarının hazırlık kampı sırasında yaptıkları dostluk maçının ne anlama geldiği herkesçe yüksek sesle sorgulanmaya başlanmıştır.

Bizim 2013'te başlattığımız ve de Rumların son anda yan çizmesi ile sona eren KOP sürecinde ne yapmak istediğimizi neden bu süreci bu kadar arzuladığımızı ve de tüm hakaret ve tehditlere rağmen neden bu kadar zorladığımızı herkes bu olayla birlikte biraz daha fazla anlamıştır sanırım. Biz sadece gençlerimizin Uluslararası arenada spor yapabilmelerinin önünü açmak için çabaladık. Biz gençlerimizin kendi ülkeleri dışında da spor yapabilmelerini sağlamak için uğraştık. Biz Uluslararası müsabakaları sadece televizyondan veyahut da tribünlerden seyretmekten usandığımız için, bu işlerle uğraştık. Fakat ne oldu? Sadece bir hiç.

Şimdi sorarım; o günlerde bizim yapmak istediklerimizi yoğun bir şekilde eleştirenler bu olaya karşı nasıl bir açıklama yapacak. Bence hiç... Neden? Çünkü bu olayların normal olduğunu bile savunacaklar. Bizim için evet doğrudur, bu olaylar normaldir. Çünkü spor kardeşliktir, barıştır, dostluktur.

Sevgili arkadaşlar bu maç sadece bir dostluk maçıdır ve de bizim için çok normal bir olaydır. Ancak anormal olan ve de halkın da tepki gösterdiği biz ülke olarak bu dostlukların neresinde olduğumuzdur. Bizim takımlarımızın dostluk maçları oynama sırası gelmedi mi?  Bizim gençlerimize ahlaksızca uygulanan bu spor ambargosunun kalkma zamanı gelmedi mi?

Biz kendi gençlerimize uygulanan bu spor ambargosunun kalkması için ne zaman hep birlikte mücadele edeceğiz? Yoksa son günlerin en moda açıklaması olan, biz de kendi yolumuza gideriz söylemine devam mı edeceğiz. Şimdi sorarım?

Eğer bizim gideceğimiz yol bu ise bu yol tek yoldur. Ben bu yolda yokum. Bizim yolumuz Türkiye'nin de desteğini alarak Uluslararası alanda gençliğimize uygulanan insanlık dışı ambargoların kalkması için etkin bir şekilde mücadele etmektir.

Gelin bugünden başlayalım. Herkes samimi ise ülke gençliğini düşünüyorsa bu gençlik için el ele verelim. Cumhurbaşkanı, hükümet, muhalefet spor ambargosu kalkana kadar var gücümüzle uğraşalım.  Bu gençlik bunu hak ediyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

GENÇ OYUNCU FUTBOLA ARA VERDİ!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık