Ana Sayfa Spor Sertoğlu, 'eski topraklara' ateş püskürdü!

Sertoğlu, 'eski topraklara' ateş püskürdü!

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, KTFF Lokali'nde bir basın toplantısı düzenledi.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2013 Cuma 00:56
Sertoğlu, 'eski topraklara' ateş püskürdü!

Kıbrıs Postası

Sertoğlu, yaptığı ankette futbolda birleşme çabalarına KKTC halkının yüzde 81.2'sinin destek verdiğini ifade etti.

SERTOĞLU, 'ESKİ TOPRAK'LARA ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Sertoğlu, ayrıca 'eski toprak'ların kendilerini 'Rum'a bizi satıyorsunuz' şeklinde yaptığı eleştirilere de yanıt vererek, kendisinin araştırma yaptığını ve kendisini eleştiren 'eski topraklar'ın yüzde 80'inin Güney'den çek aldığını da bildirdi.

Sertoğlu, Zürih'deki görüşmeler ile ilgili olarak, metni aldıktan sonra nasıl bir karar alacaklarını bilmediklerini, metni alıp inceleyeceklerini ve sonrasında da halk ile beraber bir karara varacaklarını belirtti.

 

FİFA Başkanı'nın konu başlığını zaten davetinde belirlediğini ifade eden KTFF Başkanı Sertoğlu, başlığın Kıbrıs'taki futbolu geleceği ile ilgili görüşme yapmak üzere Zürih'e çağrıldıklarını bildirdi...

TÜM TOPLUM BU KONUDA HEMFİKİR

Sertoğlu, “biz bildiri yayımladık. O bildiriyi biz yazmadık. İngilizcesi, Rumcası ve Türkçe'si aynı anda yazıldı ve yayımlandı. Geçici anlaşmayı görüşmek üzere toplanıyoruz.Bu metin orada çıktıktan sonra, herkese dağıtılacak. Kulüplere de basına da dağıtılacak ve tartışılacak. Aldığımız sorumluluk çok büyüktür. Biz bu sorumluluk neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Herkesin çok uzun yıllardır hemfikir olduğu bir başka konu görmedim ben. Gidip geldikten sonra, toplum herşeyi görecek ve tartışacak. Bırakın gidelim görüşelim, çıkacak olan da çıksın sonra herkes fikrini beyan etsin. Bu korku ve panik niye?” dedi.

 

BEKLENTİ ÇOK BÜYÜK

Beklentinin çok büyük olduğun ifade eden Sertoğlu, bunun stresi ve sorumluluğunun omuzlarında olduğunu kaydetti ve "herşey olabilir. Bu bir süreçtir ve yaşanıyor. Süreci beklemek lazım, ben olumsuz değilim. Biz bir aileyiz. Biz, birbirimize kenetlendik. Çünkü birbirimizi biz anlıyoruz. Biz kulüplerimize, onlar da bize sonsuz destek veriyoruz" dedi.

 

LARNAKA'YA HAYATIMDA GİTMEDİM

Bir basın mensubunun Güney'den mi uçulacak sorusu üzerine Larnaka'ya hayatında gitmediğini ifade eden Sertoğlu, "Larnaka'dan uçmayacağım. Eğer elinizde böyle bir belge varsa hemen istifa ederim. Sadece 3 – 4 kez Lefkoşa'ya gittim. Birkaç kere de Limasol'a gittim" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık