Ana Sayfa Spor Sertoğlu: "Senin tek yaptığın mezarlıkta nöbet beklemek"

Sertoğlu: "Senin tek yaptığın mezarlıkta nöbet beklemek"

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, bugün düzenlediği basın toplantısında Zürih'teki zirve ile igili açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2013 Cumartesi 02:42
Sertoğlu:

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, bugün düzenlediği basın toplantısında Zürih'teki zirve ile igili açıklamalarda bulundu.

Hata Yapmadım

Zürih'te yaptığı konuşmada, "FIFA ve UEFA'nın kuralları çerçevesinde tek ülke ve tek federasyon olgusuna sempatiyle bakabiliriz" dediğini ancak bu konudaki çekincelerini sıraladığını belirten Sertoğlu, Zürih'te hata yapmadığının altını çizdi.

Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş'ın açıklamalarını da değerlendiren Sertoğlu, "biz hata yapmadık. Hata yapmadığımız için bu kadar insan bizim arkamızdadır, bize destek veriyor" şeklinde konuştu.

Türkiye Ligine Dahil Olmak

Türkiye amatör liglerine katılım konusundaki Serdar Denktaş'ın önerisini de değerlendiren Sertoğlu" bunun mümkün olmadığını geçmişte gördük. Belki bunu Türkiye kabul edebilir ama o zaman kendiülkemizde oynayamayız. O yol doğru bir yol değil. Bunlar geçmişte tartışıldı ve olmayacağı görüldü" dedi.

Futbol Ruhunu Bilmeyen İnsanlar Konuşuyor

Sertoğlu, "futbol ruhunu bilmeyen, 40 senedir, taş taş üstüne koymayan ve böyle gelmiş böyle gitsin diyen insanlar konuşuyor" ifadelerini kullanarak, Türkiye'nin sürece karşı çıktığı ve Beşir Atalay'ın beni aradığı yalandır" dedi. Bu yolda ölmek var dönmek yok" diyen Sertoğlu, FIFA'da tam eşitlikle temsil edildiklerini belirtti.

"Orada çıkan metni beğensem de beğenmesem de bunun sorumluluğunu almayacağım, sorumluluk kulüplerdedir" diyen Sertoğlu, neden kabul edemeyeceği bir metni imazladığı yönündeki eleştirileri yanıtlarken de "çünkü bu metnin tartışılması gerektiğini gitmeden önce de söyledim" ifadelerini kullanarak, konunun tartışılması gerektiğinin altını çizdi.

Sertoğlu ortak metinde bazı belirsizlikler olduğuna işaret ederek, yapılacak anlaşmanın hiçbir kuşkuya yer bırakmayacağını belirtti ve "görevimiz sürüyor, FIFA'nın önderliğinde sorunları çözeceğiz" dedi.

"Maçlar nasıl organize edilecek, bunlar net değil. Yurtdışında yapılacak maçlarda KTFF yetkisi ne olacak, bunlar net değil. Bu gibi ciddi sıkıntılar ortada varken, bunlara sonra karar veririz demek doğru değil" diyere, belirsizliler konusunda aldıkları sözler doğrultusunda değişiklik için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Zolru Töre'ye: Tek Yaptığın Mezarlık Beklemek

Konuyla ilgil ieleştiri yapan siyasilere de sert yanıtlar veren Sertoğlu Zorlu Töre'yi de sert dille eleştirdi;

"Dün mecliste öyle bir konuşma yaptı ki yazıklar olsun. Sen futbolun F’si bile bilmeyen kişi, maçlara gelmeyen, sporun ruhunu bilmeyen kişi... Benim milliyetçiliğim yanında senin milliyetçiliğim sıfırdır.,Tek bir faydalı şey söyle, senin tek yaptığın mezarlıkta nöbet beklemek" ifadeleri dikkat çekti.

Başbakan Yorgancıoğlu'na "her açıklamasında Hasan Sertoğlu’na bu kadar güvendiği gösterdiği için teşekkür etmek isterim" dedi.

Eroğlu'na Kırgınım

Cumhurbaşkanı Eroğlu'na da görüşmeden net açıklama yapmayı doğru bulmuyorum dediği için teşekkür ederken, randevu talebinde bulunmadığını söylediği için de kırgın olduğunu belirterek, "ben bu güne kadar hiç randevu talep etmedim, 22 yıllık geçmişiz var, o kadar samimiyetimiz var. Gidip görüşeceğim yine de ve bilgi vereceğim" dedi.

Sertoğlu, "biz yönetim kurulu olacak gancelliyi araladık, bu gancelliden içeri girip girmemek futbol kulüp yöneticileri karar verecek, ya gancelliden içeri gireceksin ya da kilidi kapatacaksın" şeklinde konuştu.

Kemal Dürüst'e: Mersin'de Kıbrıs Cumhuriyeti Bayrağı Önünde Hazır Olda Duran Ben Değildim

"Dün mecliste konuşan Kemal Dürüst’e bir tek sözüm vardır, bilmeden etmeden kimsenin konuşmaması lazım, Mersin’de Akdeniz Oyunları'nda Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı geçerken hazır olda duran ben değildim" ifadeleriyle dikkat çeken Sertoğlu, klüplerin ezici çoğunluğunun arkasında olduğunu belirtti.

Sertoğlu UEFA Başkanı Platini'nin "inşallah en kısa zamanda Kıbrslı Türk bir takımın Kıbrıslı Rum bir takımla şampiyonlar liginde birlikte mücadele edebilir"  sözlerini kullandığını da söyleyerek bunların tekrarıyla basın toplantısını bitirdi. 

YORUMLAR
  • yorum2013-11-10 11:25:09Kibar Davrandın

    zorlu töre'ye yalnızca yazıklar olsun deyip kibar davrandın hasan bey.daha da çok şeyler söyleyebilirdin ama söylemedin. bu adamın zaten mecliste de bişey ürettiği bişey yaptığı yok. vatan millet sakarya nutukları atar,o kadar..her zaman milliyetci olduğunu hatırlatır. sanki de bir milliyetci kendisi..aslında lilliyetci desek daha doğru olmazmı..çünkü puro kaçakçılığından dolayı bakırköy 1. asliye ceza mahkemesinin töre hakkında 01 nisan 2010 tarihindeki yakalama kararı hala daha geçerliliğini koruyor.!

  • yorum2013-11-09 22:06:28Refik

    "Senin tek yaptığın mezarlıkta nöbet beklemek" yakıştırması Töre'ye bu kadar yakışacağını hiç beklemezdim doğrusu. Tam oturdu.! Milliyetçi kamuflajı altında lilliyetçi..Kim bilmez ki. Hasanım bunlar ne iş yapar nede yaptırır,işleri güçleri hep zırva.Sen doğru bildiğin yolda yürü de bunlara kulak asma..Kolay gelsin...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık