Ana Sayfa Yurt Sevgi seli

Sevgi seli

Pakistan’ın eski devlet başkanı Pervez Müşerref, Şeyh Nazım’ı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2012 Pazar 13:19
Sevgi seli

Güren TİLKİ – Ziya NASIFOĞLU

Hafta sonu tatili için KKTC’ye gelen Pakistan eski devlet başkanı Pervez Müşerref ve eşi, Nakşibendi Tarikatı Lideri Şeyh Nazım Kıbrısi’yi ziyaret etti.


İşadamı Okyay Sadıkoğlu’nun daveti üzerine hafta sonu tatili için KKTC’ye gelen Pervez Müşerref ve eşi, dün Lefke’ye giderek, Şeyh Nazım Kıbrısi ile görüştü. Pervez çiftine, Lefke’de büyük sevgi gösterilerinde bulunuldu. Eşi ve iki koruması ile İstanbul üzerinden Ercan’a gelen Pervez Müşerref, hafta sonunu Port Cratos Hotel’de geçirecek.


Okyay Sadıkoğlu’nun da refakat ettiği Pervez Müşerref ve eşinin Lefke’ye yaptıkları ziyaret nedeniyle KKTC polisi de geniş güvenlik önlemleri aldı. Müşerref çifti, yolculuklarını polis eskortu eşliğinde gerçekleştirdi. Lefke’deki dergaha giden Müşerref’i, Şeyh Nazım’ın damadı karşıladı. Müşerref, Şeyh Nazım’ın müritlerinden ve bölge halkından büyük ilgi gördü. Kalabalık bir mürit topluluğu tarafından karşılanan Müşerref’in, Şeyh Nazım ile görüşmesine basın mensupları alınmadı. Müşerref’in pazartesi günü adadan ayrılması bekleniyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık