Ana Sayfa Gündem “ŞİDDET MAĞDURUYSANIZ BİZE ULAŞIN, KORKMAYIN”

“ŞİDDET MAĞDURUYSANIZ BİZE ULAŞIN, KORKMAYIN”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ,şiddet haberlerinin verilme şeklinde dikkat edilmesi gereken unsurlar olduğunu dile getirdi.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2018 Çarşamba 08:50
“ŞİDDET MAĞDURUYSANIZ BİZE ULAŞIN, KORKMAYIN”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ,şiddet haberlerinin verilme şeklinde dikkat edilmesi gereken unsurlar olduğunu dile getirdi.

Bu konuda basınla toplantılar gerçekleştirdiklerini dile getiren Çeler, bu konuya gerekli özeni göstermeyen basın kuruluşları olduğunu anlattı.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi’nin daha aktif şekilde çalışması için gerekli çalışmaları yürüttüklerini anlatan Çeler, Polis’in Kadına Şiddeti Önleme Birimi oluşturmasının önemli olduğunu söyledi. 

Bu konularda bir an önce eğitimlere başlanmasının önemine işaret eden Çeler, şiddet görenlerin ilgili birimlere ulaşabilmesi için gerekli adımları attıklarını, halihazırda kendilerine başvuranlara yardım ettiklerini anlattı.

“Şiddet mağduruysanız ya da birileri sizin yanınızda şiddete uğruyorsa bize ulaşın, korkmayın” diyen Çeler, ALO 183 hattının duyurulması için ve kadına yönelik şiddete karşı ciddi çalışmalar yürütmeye devam edeceklerini söyledi. 

Çeler’in konuşması sırasında CTP Milletvekili Doğuş Derya ve UBP Milletvekili Resmiye Canaltay, Sağlık Bakanı Filiz Besim de söz alarak konuya gerekli önemin verilmesi ve kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesi gerektiğini anlattı.

Bakan Zeki Çeler de konuşmalara yanıt olarak, şiddete karşı mücadele bağlamında kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesi için yapılacak çalışmalara önem verdiklerini vurguladı.

Çeler, TOCED’in Danışma İzleme Konseyi’ni marttan önce toplamayı hedeflediklerini kaydetti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık