Ana Sayfa Yurt Silahı temin eden kişi yakalandı

Silahı temin eden kişi yakalandı

Golden Tulip Otel’de güvenlik görevlilerine silah gösteren Orhan Binici’ye bu silahı sağlamakla suçlanan Savaş Borova da tutuklandı.

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2012 Salı 11:18
Silahı temin eden kişi yakalandı

Hasan ÇAĞDA

 

Lefkoşa’da 13 Kasım Salı günü iş istemek için Golden Tulip Otel’e giden ve güvenlik görevlilerine korkutmak maksadıyla tabancasını gösteren Orhan Binici’ye silahı temin eden kişi olarak belirlenen zanlı Savaş Borova tutuklandı. “Kanunsuz ateşli silah taşıma ve tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak başlatılan soruşturmada bir süreden beri aranan ve önceki gün gözaltına alınan zanlı Savaş Borova’nın 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verildi.

 

Polise gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiği kaydedilen zanlı Savaş Borova aleyhinde başlatılan soruşturmanın devam ettiği ve söz konusu gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılacağı vurgulandı. Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın ve zanlı Savaş Borova şahsen hazır bulundu.

 

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Ömer Can, iddia makamının tanığı olarak yeminli şahadet verip olguları aktardı. Ömer Can, 13 Kasım 2012 tarihinde Lefkoşa’da Golden Tulip Otel önünde meydana gelen “kanunsuz ateşli silah taşıma ve tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak başlatılan soruşturma neticesinde suçla bağlantısı tespit edilen zanlı Savaş Borova’nın 18 Kasım 2012 tarihinde mahkeme emriyle tutuklandığını kaydetti. Zanlı Savaş Borova’nın gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini belirten Can, zanlı aleyhinde başlatılan soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Zanlı Borova’nın verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini dile getiren Ömer Can, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. Talebe itiraz edilmemesi üzerine tahkikatın devam ettiğine bulgu yapan Hale Ahmet Raşit, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık