Ana Sayfa Şimşek'in Koç Grubu Açıklaması

Şimşek'in Koç Grubu Açıklaması

Maliye Bakanı Şimşek, "Koç Grubu Türkiye'de güzide bir gruptur, istihdam ve katma değer sağlıyor. Maliye Bakanlığı olarak Türkiye'de katma değer üreten herkesin önünde, biz önümüzü ilikleriz" dedi.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2013 Çarşamba 23:14
Şimşek'in Koç Grubu Açıklaması

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Koç Grubu'nun Türkiye'nin güzide gruplarından birisi olduğunu belirterek, "Koç Grubu istihdam ve katma değer sağlıyor. Maliye Bakanlığı olarak Türkiye'de katma değer üreten herkesin önünde, biz önümüzü ilikleriz" dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın maddeleri üzerinde konuşuldu.

Milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Maliye Bakanı Şimşek, "İçişleri Bakanı Muammer Güler'in telefonuna çıkmadığı" ile ilgili soruya cevap verirken, "Bakana ulaşamama hususu, sabahleyin arada bir kez arayıp kendisinin toplantıda olduğu bir husustur. Onu öyle değerlendirmek lazım" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın bu konularla ilgili açıklama yaptığını anımsatan Şimşek, "Biz milletimizin irfanına, sağduyusuna güveniyoruz. Ben inanıyorum ki milletimiz bu kadar aceleci davranmayacaktır; iddianameyi, savunmayı görecektir ve bu çerçevede hükmünü verecektir" diye konuştu.

Şimşek, her toplumda, her yerde yanlış yapan çıkabileceğine işaret ederek, "Önemli olan bizim bu yanlışa karşı tavrımızdır" dedi.

Hedeflerinin, Kore'de olduğu gibi, lise mezunu olan herkesin üniversiteye gitmesi olduğunu belirten Şimşek, üniversite mezunu herkesin devlette çalışacağına dair kanının yanlış olduğunu kaydetti. Bakan Şimşek, 400 binin üzerinde öğretmen alımı yaptıklarını, belki 3-5 yıl sonra hiç öğretmen ya da kamuya personel alma ihtiyacı olmayacağını ifade ederek, kamunun ihtiyacı olan personeli bütçe imkanları çerçevesinde almaya devam edeceklerini bildirdi.

TÜPRAŞ'ta denetim 

Şimşek, "TÜPRAŞ'ta yapılan denetim" ile ilgili soru üzerine, şöyle konuştu:

"Zaman zaman, ihbar ve savcılık talebi üzerine aramalı inceleme yapılabiliyor. Bu yeni ve ilk değil. Bunun gezi olayları sonrasına tekabül etmesi, birtakım tabiki algılar, çağrışımlar yapmış olabilir. Gezi sonrası ortaya çıkan... İnanın hiç bir inceleme 6 ay önceden bitmiyor, bazı incelemeler zaman zaman bir yılı alıyor. Keşke şu mahremiyet olmasa da bahsettiğiniz incelemeleri teker teker söyleyebilsem. 

Koç Grubu Türkiye'de güzide bir gruptur, istihdam ve katma değer sağlıyor. Biz üretim yapan, yatırım ve istihdam yapan herkesi değerli buluyoruz. Maliye Bakanlığı olarak Türkiye'de katma değer üreten herkesin önünde, biz önümüzü ilikleriz, genel konuşuyorum."

Bakan Şimşek, bakanlık Vergi Denetim Kurulu'nca 2011-2012-2013 yıllarında TÜPRAŞ'ta olduğu gibi toplam 59 aramalı inceleme yapıldığını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık