Ana Sayfa Şimşek'in Sayıştaş açıklaması

Şimşek'in Sayıştaş açıklaması

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sayıştay raporlarının Meclis'e gelmediği, Sayıştay'ın denetim yapmadığı iddiasının "külliyen yanlış" olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2013 Salı 22:12
Şimşek'in Sayıştaş açıklaması

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TBMM'de gazetecilerin sorusu üzerine, bütçe görüşmelerinde İçtüzük'e göre verilebilecek önerge sayısının sınırlı olduğunu ifade etti.

Bir başka soru üzerine Sayıştay raporlarının tamamının Meclis'e geldiğini belirten Şimşek, şunları söyledi:

"Sayıştay raporlarının gelmediği, Sayıştay'ın denetim yapmadığı iddiası külliyen yanlış bir iddiadır. Çünkü biz defalarca Plan ve Bütçe Komisyonu'nda söyledik. 25 milyon elektronik kayıt Sayıştay'a verildi. Sayıştay'ın istediği bütün raporlar verildi. Sayıştay denetimini de yaptı. Yaptığı bütün denetim raporlarını da Meclis'e gönderdi. Fakat bir tane idareler bazında bilanço mizan gibi bir tabloyu anlamsız olduğu için aslında üretilemediği için biz kendilerine iletmiştik. Fakat ona rağmen onu üretip kendilerine gönderdik. Bir tek onun üzerine görüş verememişler. Ama diğer bütün alanlarda bütün raporlar var. Kamu zararına konu olan herhangi bir husus varsa raporlarda var. Nitekim raporlar olmasaydı Maliye Bakanlığı'nın raporuna ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu'nda onca cevabı niye verdik ki biz o zaman. Dolayısıyla raporların Meclis'e gelmediği, denetimin yapılmadığı iddiası doğru bir iddia değil."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık