Ana Sayfa Dünya Sınava geç kalan öğrenciler görevlilere yalvardılar.

Sınava geç kalan öğrenciler görevlilere yalvardılar.

İstanbul'da ÖSYM'nin KPSS A grubu öğretmenlik ve Alan bilgisi sınavına geç gelen öğrenciler içeri alınmayınca dakikalarca dil döktüler.

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2017 Pazar 15:04
Sınava geç kalan öğrenciler görevlilere yalvardılar.
KPSS'ye geç kalan adaylar dakikalarca dil döktü

ÖSYM’nin KPSS A Grubu Öğretmenlik ve Alan Bilgisi Sınavı öncesi saat 09.45 ve 14.15’dan sonra sınav yerlerime giriş yapılamayacağı uyarısına rağmen adaylar sınava geç kalınca yine benzer manzaralar yaşandı. Koşarak okulun kapısına gelen adaylar, kapıların kapatıldığını görünce içeriye girebilmek için görevlilere dakikalarca dil döktü.

      KPSS'ye geç kalan adaylar dakikalarca dil döktü Video için tıklayın

KPSS A Grubu Öğretmenlik ve Alan Bilgisi Sınavı 1. hafta oturumu başladı.İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Gümüşsuyu Kampüsü'ndeki fakültelerde sınava girecek olan adaylar, nüfus cüzdanları ve sınava giriş belgeleriyle fakülteye alındı. Saat 09.45'e kadar gelen adaylar üst aramaları yapılarak sınava girecekleri salonlara alındı. Saatin 09.45'e yaklaşmasıyla birlikte adaylar koşarak fakülteye girmeye çalıştı. 

Kapıların kapanmasına son 30 saniye kala bir adayın rahat şekilde yürüyerek fakülteye gelmesi gülüşmelere neden oldu. ÖSYM'nin mağduriyetlerin yaşanmaması için sınav salonuna son girişlerin sabahki oturumda saat 09.45, öğlenki oturum için 14.15 olduğu uyarısına rağmen yine sınava geç kalanlar oldu. Kapıların kapanmasının ardından ilk olarak bir kadın aday koşarak fakülteye geldi. İçeriye girmek için camı tıklayan aday, kapının kapatılması nedeniyle geri döndü. Kadın adayın ardından erkek bir aday, son girişlerin saat 10.00'da olduğunu belirterek içeriye girmek istedi. Görevlilere dakikalarca dil döken aday, sınava giriş belgesinde saat 09.45 ibaresini görünce okuldan ayrıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"ABD'DE 'MODERN KÖLE' TARTIŞMASI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık