Ana Sayfa Yurt Sinirleri bozuk

Sinirleri bozuk

Babası ile tartışırken araya giren polisin üzerine saldırıp, yumruk attı.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2013 Cumartesi 14:53
Sinirleri bozuk

Ziya NASIFOĞLU

 

Alsancak’ta önceki gün aile arasında yaşanan bir kavgaya müdahale etmek isteyen polis memuru Sadi Sancak, kendi anne ve babasına vurduğu iddia edilen oğul Saffet Cem Özenç tarafından darp edildi.


Polis memurunu darp suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan zanlının, depresyonda olduğu iddia edildi. Mahkeme, zanlının psikolog kontrolünden geçirildikten sonra psikoloğun vereceği rapor doğrultusunda 3 gün tutuklu kalacağı yerin belirlenmesine emir verdi.


Kapalı alan fobisi ile psikolojik sorunları olduğu iddiasıyla psikolog kontrolünden geçirilen zanlı Saffet Cem Özenç’in, hakkında yürütülen soruşturma tamamlanana kadar Barış Sinir ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’nde gözetim altında tutulmasına karar verildi.


Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre, zanlının aile içinde yaşanan bir tartışmadan dolayı anne ve babasına vurduğu iddia edildi.


Polisin olay yerine gitmesiyle babanın, “Beni kurtarın” diyerek polise sarıldığı, o esnada el arabasını devirerek polisin üzerine koşturan oğul Saffet Cem Özenç’in “Ne geldiniz be o..... çocukları” diye bağırıp polis memuru Sadi Sancak’a vurduğu öne sürüldü.

 

Kapalı alan fobisi var


Meseleyle ilgili dün mahkemede olguları anlatan polis, Alsancak’ta aile arasında meydana gelen kavga olayı ile ilgili aldıkları ihbarı değerlendirdiklerini belirterek, derhal olay yerine gidildiğini söyledi.


Polis, olay yerine varıldığında baba ile oğul arasında tartışma yaşandığını ifade etti. Polis memuru Sadi Sancak’ı gören Saffet Cem Özenç’in ortada bir neden yokken Sancak’ın sağ yanağına yumruk attığını anlatan polis, aldığı darbe nedeniyle Sancak’ın yere düştüğünü kaydetti.


Hakkında soruşturma başlatılarak gözaltına alınan Saffet Cem Özenç’in serbest kalması durumunda tanıklara etki edebileceğine dikkat çeken polis, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını istedi.


Zanlı avukatı Mehmet Bilimer, müvekkilinin psikolojik sorunlarının olduğunu ve kapalı alan fobisi bulunduğunu iddia etti. Mehmet Bilimer, müvekkilinin doktor tarafından muayene edildikten sonra psikolog kontrolünden de geçirilmesini istedi.


Polisi ve zanlı avukatını dinleyen Ceza Davaları Yargıcı Şerife Katip Kır, zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlanmadığını belirterek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için 3 gün tutuklu kalması gerektiğini söyledi. Kır, zanlının doktor ve psikolog kontrolünden geçirildikten sonra tutuklu kalacağı yerin belirlenmesine emir verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık