Ana Sayfa Ekonomi Şirketler için çözüm: Flickr

Şirketler için çözüm: Flickr

Yahoo'nun en kaliteli ürünü Flickr'la ürün ve hizmetleri binlerce insana ulaştırmak mümkün...

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2012 Cuma 22:49
Şirketler için çözüm: Flickr

2004'te kurulup 2005'te Yahoo'nun bünyesine kattığı Flickr, sosyal medya ve bloglarda paylaşılan ve hatta araştırma konularında bile kaynak olarak kullanılabilecek bir fotoğraf ve video paylaşım sitesi.Her ne kadar video paylaşımları çok daha seyrek olsa da, her dakika onlarca ve belki yüzlerce fotoğraf yüklenen Flickr; ayrıca kullanıcısına, yüklenen fotoğrafların Pinterest, Twitter, Facebook gibi ortamlarda paylaşma fırsatı da sunuyor.Görsellerin farklı lisans sözleşmeleriyle (telif haklarıyla) yayınlanabildiği Flickr'da farklı içeriklere ve hedef kitlelerine yönelik gruplarda söz konusu. Üyelik tipi ise iki şekilde söz konusu: Ya ücretsiz üyelik ya da pro adı verilen ücretli üyelik. Açıkçası birçok fotoğraf gönderip fotoğrafların kalitesini muhafaza etmek isteyenlerin bence muhakkak ücretli üye olmaları gerekir. Bir şirketten söz ediyorsak eğer, yalnız 200 fotoğrafının gözükmesi ve diğer birçoka fırsattan yararlanamaması pek iyi olmaz.Üç aylık 6.95$, yıllık 24.95$ ve iki yıllık 44.95$ seçeneklerinden bir şirket için en makul olan öyle sanıyorum ki iki yıllık olan. Ücretli üyelik söz konusu olduğunda, üyenin tüm fotoğrafları (belki binlerce) tüm internet kullanıcılarına açık olur. Ayrıca istatistikleri görüp koleksiyonlar oluşturabilir ve oluşturduğu setlerle kullanıcının daha rahat kullanımını sağlar ve de dilerse daha çok gruba fotoğrafı gönderebilir.


 

10 ayrı dilde yayın yapan Flickr'da henüz Türkçe yok; ama Türkçe kullanan kullanıcıların artıp talepte bulunması durumunda neler değişir bilemem. Buna karşın, yüklenen fotoğraflara eklenen Türkçe etiketlerle, arama motorlarında gözükme şansı artıyor.


Sektör ne olursa olsun, her geçen gün artan internet kullanımı durumuna karşın şirketlerin rekâbet gücünü artırmak arayışı kaçınılmaz bir gerçek. Yukarıdaki örneklerde geçen sektörler her ne kadar farklı ve örnek olarak sunulan öneriler farklı olsa da, çıktıkları kapı aynı: İnteraktif olabilme.Cep telefonlarının, birçok ortalama fotoğraf makinasıyla aynı işi gördüğü günümüzde, internet kullanımının da artmasına paralel olarak bu tür adımların atılması şirketlere daha iyi gelir getirebilir. En azından kolay yoldan bir reklam sunabilir.


Kaynak: http://nettebugun.blogspot.com/2012/11/turk-sirketlerin-unuttugu-sosyal-medya.html

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık