Ana Sayfa Kültür & Sanat Sivil savunma doğa yürüyüşü düzenledi

Sivil savunma doğa yürüyüşü düzenledi

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı tarafından, Uluslararası Üniversiteler Arama-Kurtarma Konseyi’ne üye KKTC üniversiteleri arama kurtarma ekiplerinde görevli öğrencilerin, bilgi ve becerilerinin gelişmesi ve motivasyonun artırılması amacıyla geleneksel doğa yürüyüşü düzenlendi.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 17:15
Sivil savunma doğa yürüyüşü düzenledi

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 8 Aralık Cumartesi günü yapılan etkinliğe; eğitmenler, bazı üst düzey akademik personel ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı personeli katıldı. Saat 10.00’da başlayan etkinliğe Tepebaşı-Akdeniz arasında belirlenen yürüyüş parkurunda yapıldı. Program kapsamındaki 7 kilometrelik yürüyüş mesafesi 2 saatte tamamlandı. Yürüyüşün gerçekleştiği parkur üzerinde, AKUT öğrencilerinin görev aldığı trafik kazası, köprü geçişi, kuyudan kurtarma, yaralıya ilkyardım, ambulansa alma gösterileri yapıldı.


Verilen öğle yemeğinin ardından; kayaya tırmanma, sedye ile taşıma, köprüden top geçirme, halatlı sedye ile taşıma, araç kaldırma ve halat çekme gibi eğlendirici yarışmalar da düzenlendi.


Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri; Sivil Savunma Teşkilat Başkanı, Başkan Yardımcısı, Uzmanı, Koordinatörü ve Uluslararası Üniversiteler Arama-Kurtarma Konseyi Dönem Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş tarafından verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

FOGEM, HALK DANSLARI YARIŞMASI'NDA İKİNCİLİĞİ KAZANDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık