Ana Sayfa Yurt Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı doğa yürüyüşü düzenledi

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı doğa yürüyüşü düzenledi

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı tarafından, Uluslararası Üniversiteler Arama-Kurtarma Konseyi’ne üye KKTC Üniversiteleri geleneksel doğa yürüyüşü düzenlendi.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2012 Pazartesi 22:01
Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı doğa yürüyüşü düzenledi

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı tarafından, Uluslararası Üniversiteler Arama-Kurtarma Konseyi’ne üye KKTC Üniversiteleri arama kurtarma ekiplerinde görevli öğrencilerin, bilgi ve becerilerinin gelişmesi ve motivasyonun artırılması amacıyla geleneksel doğa yürüyüşü düzenlendi.

 

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 8 Aralık Cumartesi günü yapılan etkinliğe; eğitmenler, bazı üst düzey akademik personel ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı personeli katıldı.

 

Saat 10.00’da başlayan etkinliğe Tepebaşı-Akdeniz arasında belirlenen yürüyüş parkurunda yapıldı.

 

Program kapsamındaki 7 kilometrelik yürüyüş mesafesi 2 saatte tamamlandı. Yürüyüşün gerçekleştiği parkur üzerinde, AKUT öğrencilerinin görev aldığı trafik kazası, köprü geçişi, kuyudan kurtarma, yaralıya ilkyardım, ambulansa alma gösterileri yapıldı.

 

Verilen öğle yemeğinin ardından; kayaya tırmanma, sedye ile taşıma, köprüden top geçirme, halatlı sedye ile taşıma, araç kaldırma ve halat çekme gibi eğlendirici yarışmalar da düzenlendi.

 

Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri; Sivil Savunma Teşkilat Başkanı, Başkan Yardımcısı, Uzmanı, Koordinatörü ve Uluslararası Üniversiteler Arama-Kurtarma Konseyi Dönem Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş tarafından verildi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık