Ana Sayfa Yurt Sivil toplum örgütlerinden bayram mesajları

Sivil toplum örgütlerinden bayram mesajları

Sivil toplum örgütleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımlıyor.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2012 Pazar 12:04
Sivil toplum örgütlerinden bayram mesajları

EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ

KKTC Güvenlik Kuvvetler Emekli Astsubaylar Derneği  Genel Başkanı Esen Ömürlü, gün nedeniyle yayımladığı mesajda,  Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği, erdem saydığı Türkiye Cumhuriyeti’nin  89. yıldönümünün gurur ve kıvançla kutlanacağını kaydetti.

 

Günümüzde hortlayan haçlı zihniyetli emperyalist ülkelerin, PKK terörüne destek vererek, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü, yüce Türk Milletinin birliğini bölme gayretlerini devam ettirdiklerini ifade eden Ömürlü, bunun asla başarıya ulaşamayacağını, Türkiye Cumhuriyeti’nin büyüme ve yükselişinin durdurulamayacağını kaydetti. Ömürlü mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Cumhuriyet her şeyini kaybetmiş olan bir Milletin Ulusal Bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği Milli mücadelenin, sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendisine emanet edilen bu büyük eseri huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için,hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak, Atatürk İlke ve Devrimlerine her zaman ve her konuda sahip çıkacaktır. Çünkü bu eser Türk Milletinin bağrından çıkan, Atatürk’ün askerlerinden oluşan Türk Silahlı Kuvvetlerinin teminatı altındadır. Ordumuza güvenimiz tamdır.”

 

KIBRIS TÜRK PLATFORMU

Kıbrıs Türk Platformu Basın Sözcüsü Hüseyin Alasya da, Türkiye Cumhuriyeti gibi bir Anavatana sahip olmanın Kıbrıs Türk halkı için, güç ve güven verici bir erdem olduğunu söyledi.

 

Alasya mesajında, Atatürk’ün Türk Ulusuna kazandırdığı en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 89. yıldönümünün, geleceğe güvenle bakarak kutlandığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

 

“Atamızın izinden yürüyerek, tüm güçlükleri aşarak, egemen bir halk olarak, egemenliğimizin simgesi KKTC Devletini kuran bir halk olmanın güven ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türk Ulusunun Cumhuriyet bayramını gönülden kutluyoruz. Atamızı ve vatan uğrunda canlarını feda etmiş tüm Şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyoruz.”

 

KKTC ATATÜRKÇÜ YAŞAM DERNEĞİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Atatürkçü Yaşam Derneği Genel Başkanı Ahmet İşcan da, Cumhuriyetin kazanımlarının her Türk yurttaşının bilmesi gerektiğini ve gelecek nesillere aktarmasının bir görev olduğunu düşündüklerini belirtti.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkının bağımsızlık ve özgürlüğüne kavuşabilmesinin çok büyük bedeller ödenerek gerçekleştirilebildiğine dikkat çeken İşcan, mesajında şunları kaydetti:

 

“Bizler bu önemli günün bilincinde olarak, özgürlüğün ve bağımsızlığın değerinin hiçbir şeyle ölçülemeyeceğinin farkındayız. Bu sebepten ötürü böyle önemli günlerin coşku içinde kutlanması ve bu yüce duyguların sadece bir günle geçiştirilmeyip yılın 365 günü yüreklerde yaşatılması sürdürülmelidir.Anavatanımızın kuruluşunun 89. yıldönümünü en içten duygularla kutlar, kurtuluş mücadelesinin başarıya ulaşmasında büyük kahramanlıklar sergileyen başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm emeği geçenleri saygı ve minnetle anarız.”

 

HATAYLILAR DERNEĞİ:

KKTC Hataylılar Derneği Genel Başkanı Bertan Zaroğlu da, ulusun bugünlere nereden ve nasıl geldiğini asla unutmayacaklarını belirterek, şehitlerin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü koruyarak geleceğe sımsıkı sarılıp, birlik ve beraberlik içinde cumhuriyeti korumanın kararlılığı içinde olacaklarını söyledi.

 

Zaroğlu, anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 89. yıldönümünün, gönül ve  kader birliği içinde olan Kıbrıs Türk halkıyla birlikte kutlanmasının heyecan ve gururunu yaşadıklarına işaret ederek, Mustafa Kemal Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emaneti olan “cumhuriyetin” Türk istiklal mücadelesinin eşsiz bir meyvesi olduğunu vurguladı.

 

MÜCAHİT KOMUTANLARI DERNEĞİ

Mücahit Komutanları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Tamer de yayımladığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, muharip dernekler, Türklük dünyası ve halkın bayramını kutladı.

 

MİDYATLILAR BÜTÜNLEŞME VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Midyatlılar Bütünleşme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Faysal Dağdelen de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan milli mücadeleyle tarihte eşine az rastlanır bir başarı gerçekleştirildiğini söyledi. Dağdelen, “milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” dedi.

 

EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ

Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı Ahmet Yatman, Türkiye Cumhuriyetini kuran Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sahip çıkmak ve çizdiği çağdaş medeniyet yolunda ilerlemek bilinci içerisinde, Atatürk’ü saygı ile anarken, Türk ulusunun Cumhuriyet bayramını kutladı.

 

Yatman mesajında şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti, insanlık tarihinde çok ender rastlanan büyük bir mücadele sonucu kurulmuş ve Türk ulusu, hak ettiği çağdaş bir yönetim şekline kavuşmuştur. 29 Ekim 1923 tarihinde kurulan demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti, Atatürkçü düşünce ile Türk ulusuna yeni ufuklar ve çağdaş medeniyetler yolunu açmıştır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık