Ana Sayfa Yurt Sokaklarda çöp, derede lağım

Sokaklarda çöp, derede lağım

Lefkoşa ve Haspolat bölgesinde çöp sorunu devam ederken, Kanlıdere temizlenmeyi bekliyor.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2012 Çarşamba 10:12
Sokaklarda çöp, derede lağım

Haspolat’ta aylardır biriken çöpler sağlığı tehdit ediyor. Haspolat bölgesinde birçok sokakta çöpler toplanırken, Kiraz Sokak sakinleri grev başladığından beri çöplerin toplanmadığını dile getiriyor. Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, “Lefkoşa’da çöp sorunu, ilaçlama sorunu yoktur” demesine rağmen Lefkoşa ve Haspolat bölgesinde halen çöp krizi devam ediyor. Öte yandan Kanlıdere’de biriken artık su ve kimyevi atıkları hala daha çevreye zarar vermeye devam ediyor.

 

ÇÖPLER DURUYOR


Kiraz sokakta oturan bir vatandaş YENİDÜZEN’i arayarak, sokakta biriken çöplerin grev başladığından beri toplanmadığını belirtti. Çevrede kötü kokuların oluştuğunu, kara ve kurt sineklerinin sokağı sardığını aktaran vatandaş, Haspolat’ta başka sokakların temizlendiğin ancak Kiraz Sokak’ın aynı şekilde durduğunu ifade etti. Çöplerin giderek büyüdüğünü, sokakta oturulamaz hale gelindiğini belirten vatandaş, Kaymakamlığın biran evvel bu sokağı temizlemek için kolları sıvaması gerektiğini söyledi.

 

KANLIDERE TEMİZLENMEYİ BEKLİYOR


Öte yandan Ortaköy’de bulunan Kanlıdere’deki felakette halen sürüyor. Lefkoşa’nın bilinen en büyük deresi olan Kanlıdere uzun süredir lağım sularıyla mücadele ederken, Koop-Süt üretim tesislerinden süt ve hellim suyu atıkları da zaman zaman dereye boşaltılmaya devam ediyor. Adeta çirkef yuvasına dönen derede hala daha bir temizlik çalışması yapılmazken, bölge halkı sağlıksız bir ortamda yaşamını sürdürüyor.

 

YENİDÜZEN’in iki gün boyunca gündeme getirdiği dereyle ilgili halen bir adım atılmazken, vatandaşların şikayetleri de sürüyor.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık